Інтерфакс-Україна
13:38 06.11.2012

Апеляційний суд підтвердив законність звільнення Мельниченка під заставу з обмеженням права пересування

3 хв читати
Апеляційний суд підтвердив законність звільнення Мельниченка під заставу з обмеженням права пересування

Апеляційний суд підтвердив законність звільнення Мельниченка під заставу з обмеженням права пересування

Київ. 6 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Шевченківського районного суду про обрання запобіжного заходу екс-майору держохорони Миколі Мельниченку у вигляді застави в сумі 76,5 тис грн з обмеженням права пересування.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", таке рішення колегія суддів Апеляційного суду Києва ухвалила у вівторок.

"Постанову Шевченківського суду ... залишити ... без змін ... а апеляцію - без задоволення", - зазначається в постанові апеляційного суду.

Таким чином, суд відмовив захисту М.Мельниченку в задоволенні апеляції на рішення Шевченківського районного суду Києва. Екс-майор та його адвокат Микола Неділько просили апеляційну інстанцію скасувати заходи, пов'язані з обмеженням пересування М.Мельниченка. На їхню думку, суд першої інстанції обрав для екс-майора державної охорони по суті два запобіжних заходи: і заставу, і невиїзд, оскільки обмежив йому пересування.

У вівторок суд оголосив лише резолютивну частину рішення.

Під час судового засідання М.Мельниченко та його адвокат повідомили, що заставу було внесено, а оригінал квитанції про оплату було передано слідчому.

Як повідомлялося, М.Неділько подав апеляційну скаргу на обрання М.Мельниченку запобіжного заходу у вигляді звільнення під заставу в розмірі 76,5 тис грн. У ній він просить суд скасувати постанову суду першої інстанції, згідно з якою екс-майор зобов'язаний не виїжджати з міста, де він проживає, без дозволу слідчого, повідомляти про зміну місця проживання, здати на зберігання закордонний паспорт. За словами адвоката, такі обмеження суперечать заходам безпеки, застосованим до М.Мельниченка.

У листопаді 2000 року стався "касетний скандал", коли в парламенті оприлюднили аудіозаписи, які нібито робив М.Мельниченко в кабінеті президента України Леоніда Кучми. Проти М.Мельниченка було порушено кримінальну справу за розголошення державної таємниці, перевищення службових повноважень і використання підроблених документів. У вересні 2011 року М.Мельниченка було оголошено в розшук. Шевченківський районний суд Києва ухвалив постанову про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту, оскільки М.Мельниченко порушив підписку про невиїзд і ухилявся від слідства.

3 серпня 2012 М.Мельниченка затримали в Італії, і суд Неаполя мав розглянути питання про його екстрадицію, проте 14 серпня його звільнили з-під варти. За словами М.Неділька, "прокуратура Італії не знайшла підстав для його екстрадиції до України" й екс-майор залишився в Італії. При цьому в Національному центральному бюро Інтерполу в Україні зазначили, що процедура екстрадиції екс-майора держохорони в Україну триває.

Останнім часом він перебував у США. 14 вересня М.Мельниченко провів у США брифінг, а потім в мережі Facebook повідомив, що в записаних ним розмовах у кабінеті президента України Л.Кучми замовником вбивства в 1996 році народного депутата Євгена Щербаня називається екс-прем'єр Павло Лазаренко, а оплату за вбивство здійснили Петро Кириченко (бізнес-партнер П. Лазаренка - ІФ) і екс-прем'єр Юлія Тимошенко. Перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін стверджує, що у Генеральної прокуратури достатньо підстав для висунення Ю.Тимошенко обвинувачень у причетності до вбивства Є.Щербаня.

24 жовтня М.Мельниченка, оголошеного у міжнародний розшук, затримали в аеропорту "Бориспіль". Він летів рейсом із Нью-Йорка. У четвер, 25 жовтня, його допитали в Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури і пред'явили звинувачення.

26 жовтня Шевченківський райсуд Києва звільнив М.Мельниченка під заставу в розмірі 76 тис 500 грн (офіційний курс на 26 жовтня - 7,9930 грн/$1). Того ж дня М.Неділько повідомив, що має намір подати апеляцію: "Ми оскаржуватимемо це рішення, тому що просили взяти під підписку про невиїзд. Це оптимальна міра запобіжного заходу. Ми не просили грошову заставу, тому що грошова застава для тієї людини, яка повернулася з власної ініціативи, є не дуже коректною".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Рубіо: Трамп не піде на безкінечні переговори з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА