Інтерфакс-Україна
13:14 08.10.2025

Нобелівську премію з хімії 2025 року вручили за розробку металоорганічних каркасів

1 хв читати
Нобелівську премію з хімії 2025 року вручили за розробку металоорганічних каркасів

Вчені Сусуму Кітаґава, Річард Робсон та Омар Яґі отримали Нобелівську премію з хімії 2025 року за розробку металоорганічних каркасів.

"Лауреати Нобелівської премії з хімії 2025 року створили молекулярні конструкції з великими просторами, через які можуть проходити гази та інші хімічні речовини. Ці конструкції, металоорганічні каркаси, можуть бути використані для збору води з пустельного повітря, уловлювання вуглекислого газу, зберігання токсичних газів або каталізу хімічних реакцій. Завдяки розробці металоорганічних каркасів лауреати надали хімікам нові можливості для вирішення деяких проблем, з якими ми стикаємося", - йдеться в повідомленні на сайті організації в середу.

Відзначається, що лауреати розробили новий тип молекулярної архітектури. Створені ними конструкції – металоорганічні каркаси – містять великі порожнини, в яких молекули можуть проникати та виходити. Дослідники використовували їх для збору води з пустельного повітря, вилучення забруднюючих речовин з води, уловлювання вуглекислого газу та зберігання водню.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Польща подала заявку до Єврокомісії на повне звільнення від міграційного пакту

"Полтаваобленерго" не може отримувати е/е з енергосистеми після масованої атаки РФ 8 листопада

ВАКС заарештував підозрюваного у корупційній схемі в енергетиці Фурсенка із можливістю застави 95 млн грн

Умєров обговорив з головою Міноборони Туреччини співпрацю у сфері безпеки та повернення українських полонених

ВАКС відправив під варту фігурантку справи корупції в енергетиці із заставою у 25 млн грн

Канада оголосила про додаткові санкції проти Росії

Податкова, БЕБ та НБУ мають врегулювати ситуацію з "дробленням" бізнесу фуд-ритейлу на ФОПи – фінкомітет

Угруповання військ "Курськˮ: Ситуація на напрямку залишається динамічною та контрольованою Силами оборони України

Посол України у Туреччині обговорив з Умєровим актуальні питання українсько-турецької співпраці

До Ради надійшли подання на звільнення Галущенка та Гринчук - Стефанчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА