Інтерфакс-Україна
13:32 03.06.2025

США мають намір віднести Гренландію до зони відповідальності Північного командування ЗС, що захищає Північну Америку

2 хв читати
США мають намір віднести Гренландію до зони відповідальності Північного командування ЗС, що захищає Північну Америку

-Пентагон збирається включити Гренландію в зону відповідальності Північного командування збройних сил (ЗС), яке займається забезпеченням оборони Північної Америки, повідомляє Politico з посиланням на джерела.

"Згідно з планом, Гренландія перейде з підпорядкування Європейського командування збройних сил США до Північного командування, яке відповідає за безпеку Північної Америки, заявив співробітник Міноборони і двоє людей, обізнаних із плануванням", - інформує видання.

Politico зазначає, що йдеться про "символічний жест", який дасть змогу сильніше прив'язати Гренландію - самоврядну територію Данії - до США. Водночас, після такого кроку американське командування може розширити охоплення американської програми створення протиракетної оборони "Золотий купол" (Golden Dome), щоб вона покривала і Гренландію.

"З погляду географії це має сенс. З політичного погляду, це, безумовно, стурбує Європу", - заявив один зі співрозмовників видання.

Інше джерело пояснило, що Вашингтон не став ставити до відома про свої плани уряд Данії.

Тема Гренландії є лише одним із пунктів під час перегляду зон відповідальності регіональних командувань ЗС США, який ініціював Пентагон.

Президент США Дональд Трамп у зверненні до конгресу цього року заявив, що не має наміру відмовлятися від територіальних домагань на Гренландію. Він зазначив, що США будуть згодні прийняти острів до свого складу, якщо його народ виявить таке бажання. Трамп говорив, що не має наміру відмовлятися від варіанту силового захоплення острова.

У Гренландії вже є космічна база США "Пітуффік".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На засіданні головнокомандувачів ЗС сил держав - членів "Коаліції охочих" обговорили безпекові гарантії для України - Сирський

Петиція щодо перейменування станції київського метро "Академмістечко" на "Василя Стуса" не набрала необхідних для розгляду голосів

Триває аудит пунктів незламності по всій Україні – О.Кулеба

На Київщині екстренні відключення світла - ДТЕК

Освітній омбудсмен закликає керівників закладів освіти не примушувати вчителів працювати під час канікул у холодних класах

На Херсонщині двоє загиблих та поранена мирна жителька через російські обстріли - Нацполіція

В Україні ближчими днями погода суттєво не зміниться

Петиція щодо впровадження сучасної системи контейнерів для сортування сміття у Києві не набрала необхідних для розгляду голосів

На Хмельниччині через ворожу дронову атаку виникли займання на підприємстві, пожежа ліквідована

Київський ЦУМ відключив 95% зовнішньої підсвітки для економії е/е та організував зони для підзарядки гаджетів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА