Інтерфакс-Україна
11:40 22.04.2025

Папу Римського Франциска поховають 26 квітня , конклав між 5 і 10 травня

2 хв читати
Папу Римського Франциска поховають 26 квітня , конклав між 5 і 10 травня

Поховання Папи Римського Франциска відбудеться у суботу, 26 квітня, об 11 годині за київським часом.

"Тіло покійного Папи Франциска буде перенесено до базиліки Святого Петра в середу о 9:00 ранку, де воно перебуватиме до похорону в суботу о 10:00", - ідеться у повідомленні Vatican News у вівторок у соцмережі Х.

Також повідомляється, що у середу труну з тілом Папи перенесуть з каплиці "Дому Святої Марти" до базиліки Святого Петра.

Кардинал Кевін Фаррелл, камерленго Святішої Римської Церкви, очолить обряд перенесення 23 квітня, який розпочнеться молитвою. Процесія пройде через площу Санта-Марта і площу Римських мучеників, повідомляє прес-служба Святого Престолу.

Потім процесія вийде через арку Дзвонів на площу Святого Петра і увійде до Ватиканської базиліки через центральні двері. Біля вівтаря Сповіді кардинал Камерленго очолить Літургію Слова, по завершенні якої розпочнуться відвідини тіла Римського Архиєрея.

Конклав почнеться у період між 5 і 10 травня, пише італійська газета "Коррьере делла Серра" з посиланням на декана колегії кардиналів Джованні Баттісту Ре.

Координувати організацію похорону доручили голові департаменту цивільного захисту Фабіо Чічільяно, який брав участь у координації задіяних структур на похоронах папи Іоанна Павла II 2005 року.

У понеділок увечері Ватикан опублікував заповіт Франциска. У ньому він просить поховати його в римській церкві Санта-Марія-Маджоре - одній із найстаріших в італійській столиці. Це - відхід від традиції, згідно з якою багатьох глав римської католицької церкви прийнято ховати на території Ватикану.

Голова Католицької церкви Папа Римський Франциск, який очолював Святий престол з 2013 року, помер 21 квітня вранці.

 

 

 

ОСТАННЄ

В ГУРі показали президенту Чехії бойові можливості та інноваційний потенціал

Два данські винищувачі F-35 та французький літак-заправник провели навчання на південному сході Гренландії

На Львівщині сталася ДТП із рейсовим автобусом "Відень — Київ", постраждали дев'ять людей

Свириденко та очільник "Нафтогазу" обговорили питання забезпечення газом, особливо у прифронтових регіонах

Освітній процес у Сумській громаді буде дистанційним до 1 лютого

Морозна погода збережеться в Україні найближчими днями, вночі -15-20°, на півночі місцями -21-24°

За попередніми даними вибух у харківській багатоповерхівці має побутове походження

Зеленський провів спеціальний енергетичний селектор, доручив розібратися щодо будинків без опалення в Києві та збільшити обсяг імпорту електрики

У ЦПД спростували фейк про "повне відключення світла" на заході України

Майже 40% закладів освіти на Миколаївщині продовжать роботу в очному режимі, 20% перейдуть на дистанційку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА