17:56 29.10.2024

Створення Україною балістичної ракети середнього радіуса запобігло б агресії РФ у 2022 році - Кучма

2 хв читати
Створення Україною балістичної ракети середнього радіуса запобігло б агресії РФ у 2022 році - Кучма

Другий президент України (1994-2005 рр.), ексгенеральний директор Південного машинобудівного заводу ("Південмаш") Леонід Кучма сподівається на велике майбутнє українського ракетобудування і переконаний, що воно може зробити вагомий внесок у перемогу України у війні.

"Українське ракетобудування - моя доля, моя гордість, мій біль. І моя надія. Я сподіваюсь, що воно має велике майбутнє. І це вже не лише мій рідний "Південмаш" і КБ "Південне", а й ціла низка виробників, про чиї розробки ми вже встигли дізнатися (як, наприклад, про "Нептун") або ж вони ще й досі медійно невідомі, тому що мають ставати для ворога страшним сюрпризом", - сказав Кучма в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що ще після початку "гібридної війни" РФ 15 років тому почав говорити про необхідність відновлення українського ракетобудування і закликав державу вкладати стратегічні інвестиції в розробки КБ "Південне" і "Південмаш".

"Там готові запропонувати те, що Україні було життєво необхідно. Я впевнений: якщо б до 2022 року ми створили б власну балістичну ракету середнього радіуса дії, здатну досягати Москви, це стало б засобом неядерного стримування Росії та утримало б від агресії Путіна", - наголосив другий президент.

При цьому він наголосив, що те, як буде організовано українське ракетне виробництво, чи повернеться в його номенклатуру космічна складова, залежить від багатьох чинників, зумовлених війною.

"Скільки триватиме війна, стільки і це виробництво буде пріоритетною ціллю атак РФ... Але внесок ракетобудівних підприємств у нашу перемогу може бути таким вагомим, що будь-які зусилля з гарантування їхньої безпеки будуть стратегічно виправдані", - наголосив Кучма.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На фронті впродовж доби ворог втратив 1460 одиниць живої сили і 64 одиниці техніки

8 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

У Чорному морі один ворожий корабелі-ракетоносій - ВМС ЗСУ

Зустріч Зеленського, Трампа та Макрона готувалася заздалегідь - Єрмак

ДОТ закупив майже 163 тис. бронежилетів за рік, цього було б достатньо, щоб повністю забезпечити армії кількох країн НАТО разом узятих - Жумаділов

Найгарячішими напрямками в суботу залишалися Покровський та Курахівський - Генштаб

Ворог втратив на Покровському напрямку 340 військовослужбовців - Генштаб

Гендиректор “ДОТ” поінформував про результати розслідування інцидентів з голкою у м'ясі та неякісною тушонкою для ЗСУ

США готують пакет допомоги Україні на 988 мільйонів доларів, включаючи ракети та безпілотники

Зеленський, Трамп та Макрон домовилися продовжувати спільну роботу та підтримувати зв'язок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА