Інтерфакс-Україна
17:50 15.10.2024

Передано до суду справи "беркутівців" щодо пострілів на Майдані 20 лютого 2014 р.

2 хв читати
Передано до суду справи "беркутівців" щодо пострілів на Майдані 20 лютого 2014 р.

Офіс генерального прокурора передав до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира роти спецпідрозділу "Беркут" і двох міліціонерів цього підрозділу у справі про масові вбивства активістів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській у Києві, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"Прокурори Офісу генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в місті Севастополі та двох міліціонерів цього підрозділу у справі щодо масових вбивств активістів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в м. Києві", - ідеться в повідомленні Офісу генпрокурора в телеграмі у вівторок.

Слідство встановило, що командир роти спецпідрозділу "Беркут" і його підлеглі 20 лютого 2014 року приблизно о 9:00 перебували на вулиці Інститутській у Києві в районі пішохідного мосту. Діючи узгоджено з правоохоронцями з інших підрозділів, зокрема спецроти київського "Беркуту", вони незаконно застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю - помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами зі свинцевою картеччю. Унаслідок цього загинули троє мітингувальників, а ще троє дістали вогнепальних поранень різного ступеня тяжкості.

"Ці злочини передували подальшим масовим умисним вбивствам та пораненням учасників акцій протесту, вчиненим міліціонерами спецпідрозділів Київського "Беркуту" – так званою чорною ротою та внутрішніх військ МВС України із застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї", - зазначено в повідомленні.

Після цих подій обвинувачені повернулися до міста Севастополь, де згодом перейшли на бік Російської Федерації та сприяли анексії півострова.

20 лютого 2014 року в центральній частині Києва було вбито 48 протестувальників, ще понад 90 дістали вогнепальні поранення. За ці злочини до кримінальної відповідальності притягнуто 38 осіб, зокрема чотирьох посадовців і 34 правоохоронців, обвинувальні акти щодо яких передано до суду. З них чотирьох працівників "Беркуту" засуджено, щодо інших тривають судові процеси.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Білецький анонсував створення Ветеранського корпусу для всіх підрозділів Сил оборони

Щонайменше 8 людей поранені внаслідок нічної атаки в Україні

Знеструмлені 10 населених пунктів у Запорізькій області внаслідок атаки РФ

Погода найближчими днями в Україні не зміниться, лише на заході в понеділок невеликий дощ, на півдні - туман

Фотовиставка відкрилася на станції метро "Золоті ворота" в Києві з нагоди Дня ЗСУ

Сирський у День ЗСУ: Не маємо права повторити помилки сторічної давнини, мусимо вистояти і обов’язково вистоїмо

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА