Сибіга повідомив про відкликання тимчасового повіреного України в Грузії та внесення подання про звільнення заступниці глави МЗС Боровець
Новопризначений міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив про перші кадрові рішення після свого вступу на посаду глави зовнішньополітичного відомства.
"Повідомив про внесення подання про звільнення заступниці міністра Ірині Боровець, а також про припинення довготермінового відрядження тимчасово повіреного в Грузії (повне нерозуміння ним реалій дипломатії держави, що воює)", - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.
Також Сибіга за результатами наради з українськими послами та генконсулами, яку він назвав "дуже відвертим і предметним діалогом", анонсував нову структуру Міністерства, і повідомив, що буде переглянуто штатні розписи посольств.
"Ми потребуємо приходу молоді до нас. Усі умови для цього будуть створені - запланована зустріч із керівниками провідних галузевих університетів", - зазначив міністр.
Крім того, на нараді Сибіга озвучив "дуже чіткі критерії ефективності роботи посла України".
"Це конкретний результат, сміливість і активність. Посли країни у війні не можуть бути відірвані від реалій війни. У зв'язку з цим ухвалив рішення про відкликання тимчасового повіреного України в Грузії", - додав він.
Глава відомства наголосив на пріоритетах української дипломатії, головний з яких - це зброя та інші потреби ЗСУ. Міністр наголосив, що "українська дипломатія має працювати на Сили оборони щодня".
Також він озвучив дипломатам першочергові завдання на найближчі кілька місяців і наголосив, що "роботи багато, вона охоплює дуже різні питання, майданчики і континенти, координуюча роль МЗС буде посилюватися".
Окремо Сибіга наголосив, що МЗС "повинно відповідати реаліям країни у війні, а також втілювати найкращі практики сучасної дипломатії" і зазначив "новий ритм, енергію та підходи".
"Сьогодні кожен посол має бути граючим тренером, який не чекає вказівок з центру, а діє ініціативно, бере на себе відповідальність та власним прикладом демонструє силу української дипломатії. Я буду підтримувати кожного керівника закордонної дипломатичної установи, який демонструє саме таку енергію та результативність", - додав міністр.
Він також висловив переконання, що "українській дипломатії під силу те, що зазвичай називають неможливим".
"Ми це доводили вже не раз. І зараз як ніколи маємо зробити все від нас залежне, аби Україна змогла перемогти, відновити безпеку та вибороти справедливий, всеохоплюючий і сталий мир", - наголосив Сибіга.
Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада призначила Сибігу міністром закордонних справ. До цього з 2024 року він був першим заступником міністра закордонних справ України. З 2021-2024 рр. - заступник керівника Офісу президента України. До цього, у 2016-2021 рр., був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Турецькій Республіці.