Інтерфакс-Україна
18:47 21.08.2024

Голова Держетнополітики про реалізацію закону про афілійовані з РПЦ церкви: 8 тис. судів не буде

2 хв читати

Реалізація закону про заборону діяльності релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (РПЦ), спрямована на демонтаж структури Московського патріархату в Україні, і 8 тис. судових позовів для ліквідації парафій Української православної церкви (Московського патріархату) подавати не планують, зазначає голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

За його словами, хоч об'єднання УПЦ (МП) і не є юридичною особою, але воно є релігійним центром. "Звісно, позов, якщо УПЦ не виходить зі складу РПЦ, спочатку подається проти Київської митрополії (УПЦ (МП) - ІФ-У). Для того, щоб зупинити діяльність Київської митрополії, необхідно зупинити діяльність тих релігійних організацій, які вона зареєструвала", - розповів Єленський журналістам у середу в Києві.

За його словами, не йдеться про те, щоб закрити релігійні громади в кожному конкретному населеному пункті, а про те, щоб демонтувати структури Московського патріархату в Україні. Єленський наголосив, що 8 тис. судів не буде, відповідаючи на запитання, чи не ускладнить процес реалізації закону велика кількість позовів.

Своєю чергою голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв наголосив, що церква в будь-якому населеному пункті не є ціллю ухваленого закону і не є головним осередком зв'язків із РФ.

"Очевидно, що зв'язки зосереджені нагорі. Головний центр зосередження зв'язків і практичної реалізації - це вищі щаблі ієрархії. Ніколи не планувалося подавати через дев'ять місяців вісім тисяч позовів... Розстановку всіх крапок над "і" потрібно починати там, де зосереджена влада в цій церкві, - нагорі і рухатися вниз", - сказав Потураєв.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із РПЦ (№8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій"). Закон набирає чинності через 30 днів після публікації, окрім двох положень: наступного дня після публікації Кабінет Міністрів розпочинає підготовку підзаконних актів і через дев'ять місяців набирає чинності норма законопроєкту, яка дає змогу Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті звертатися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації, якщо служба встановила зв'язок її з РПЦ (Російською православною церквою) країни-агресора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нідерланди виділяють EUR500 млн для України на проєкт дронів

Директорка Держцентру зайнятості Жовтяк задекларувала 1,5 млн грн доходів за 2024 рік

У "Дії" завершилося голосування за склад нацжурі на "Євробачення-2025", його оголосять 17 травня

Нацагентство якості вищої освіти просить Міносвіти позбавити ексзаступника голови НАДС Заболотного ступеня кандидата наук через плагіат

У Литві витягли з болота бронемашину зниклих під час навчань американських військових

Глави Міноборони України і Нідерландів обговорили посилення безпеки у повітрі, на морі та співпрацю в ОПК

СБУ затримала трьох російських агентів, які коригували удари РФ по Києву

Мер Дніпра Філатов задекларував 36,9 млн грн доходів за 2024 рік

ГУР та ЦПД оприлюднили дані щодо 11 російських пропагандистів

Невдачею закінчився перший в історії запуск космічної ракети з території Західної Європи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА