Питання захисту населення під час війни регулює Женевська конвенція, але доки тривають бойові дії, складно сказати, що треба робити - Мережко
Питання захисту цивільного населення під час війни регулює Женевська конвенція 1949 року, але доки тривають бойові дії, важко сказати, що треба робити, вважає голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").
"Питання захисту цивільного населення під час війни регулює Женевська конвенція 1949 року, яка так і називається - Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни. У принципі, згідно з цією конвенцією, сприяти наданню гуманітарної допомоги можуть і держава, під контролем якої перебуває це цивільне населення, а також міжнародні організації, насамперед Міжнародний комітет Червоного Хреста... Але, на мою думку, зараз треба враховувати, що доки тривають бойові дії, важко сказати, що конкретно треба робити. Тому що ситуація ще не достатньо стабільна", - сказав Мережко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок, відповідаючи на запитання, хто має надавати гумдопомогу населенню на території Курської області (Росія), яку контролюють Збройні Сили України в результаті наступальної операції.
Мережко зазначив, що, згідно з 59-ю статтею Женевської конвенції, якщо все або частина населення окупованої території отримують недостатній обсяг постачань, окупуюча держава повинна погодитися вжити заходів, спрямованих на надання підтримки цьому населенню, та має сприяти реалізації цих заходів усіма наявними в неї засобами.
За словами голови комітету, відповідно до конвенції така допомога може надходити і з боку держав, і з боку незалежних гуманітарних організацій, таких як Міжнародний комітет Червоного Хреста, та має, зокрема, передбачати забезпечення посилками, які містять харчові продукти, медичні матеріали та одяг, а всі сторони, що домовляються, мають дозволити вільне перевезення таких посилок і забезпечити їх охорону.
Як повідомлялося, головнокомандувач ЗСУ заявив про взяття під контроль близько 1040 кв. км російської території в Курській області (74 населені пункти), а президент України Володимир Зеленський повідомив про доручення Ставки верховного головнокомандувача підготувати гуманітарний план для території проведення операції в Курській області.