Інтерфакс-Україна
17:00 30.07.2024

У серпні-жовтні збільшиться кількість днів без відключень е/е за умови відсутності атак на енергосистему - "Укренерго"

2 хв читати
У серпні-жовтні збільшиться кількість днів без відключень е/е за умови відсутності атак на енергосистему - "Укренерго"

30 липня є першим днем місяця, коли немає відключень електроенергії, і за умови відсутності ворожих атак на об'єкти енергетичної інфраструктури таких днів у найближчі три місяці стане більше.

"За умов відсутності масованих атак упродовж серпня-жовтня таких днів буде більше, або нетривалі обмеження будуть лише у вечірні години", - повідомило НЕК "Укренерго" у вівторок.

Причина поліпшення ситуації - в системі стало більше енергії завдяки виходу з ремонту двох блоків на атомних станціях, а споживання знизилося через похолодання.

"Найкраща ситуація в українській енергосистемі зараз у денні години – з 11:00 до 15:00. Це час, коли на додачу до інших потужностей ефективно працюють сонячні електростанції", - поінформував системний оператор.

Водночас ранкові та вечірні години доби потребують більших потужностей для покриття споживання в країні, тож ощадливе споживання в ці години доби дасть змогу збалансувати енергосистему та обійтися без запровадження графіків.

"Тому, за можливості, перенесіть користування потужними електроприладами – прасками, пральними машинами, електрочайниками, електроплитами та іншими девайсами на період з 11:00 до 15:00 години щодня. У ці години ранковий пік споживання вже позаду, а вечірній – іще не настав", - звернулися в НЕК до споживачів.

Перенесення максимального споживання на денні години дасть змогу знизити навантаження на енергосистему й максимально подовжить період без застосування вимушених відключень.

Водночас в "Укренерго" попередили, що ситуація в енергосистемі може змінюватися.

"Це залежить від наслідків подальших російських атак, а також від погодних умов, які впливають на рівень споживання електроенергії в країні", - зазначив системний оператор.

Як повідомлялося, у вівторок, 30 липня, графіки погодинних відключень електроенергії не прогнозуються.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Стартував прийом анкет у другу когорту програми REDpreneur Women

Мінспорту: якщо вам від 14 до 35 років, ви офіційно належите до категорії "молодь"

Шмигаль задекларував 1,6 млн грн доходів за 2025 рік, дружина - 9,3 млн грн

Російського командира засудили до 12 років за катування цивільних на Чернігівщині

Зеленський доручив Свириденко, Качці і Соболеву забезпечити супровід та експертизу економічних аспектів майбутніх угод між Україною та США

МЗС Естонії заборонив в'їзд першим 261 російським бойовикам, які брали участь в агресії проти України

Зеленський доручив фіналізувати та передати для розгляду на найвищому рівні документ щодо гарантій безпеки для України від США

Без тепла у Києві майже 800 будинків - Кличко

Можливі тимчасові порушення доступу до окремих реєстрів Мін'юсту – НАІС

У зоні підвищеного ризику будинки з верхньою розводкою труб опалення - голова Дарницької РДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА