12:56 14.02.2025

РФ хотіла знищити укриття ЧАЕС – глава Міненерго

2 хв читати
РФ хотіла знищити укриття ЧАЕС – глава Міненерго

РФ мала на меті знищити укриття Чорнобильської АЕС, реакція на це міжнародної спільноти має бути дуже жорсткою, вважає міністр енергетики Герман Галущенко.

"Понад 45 країн будували це укриття, щоб убезпечитися від наслідків ядерної аварії, і ось сьогодні цей удар, який, в принципі, мав на меті знищити це укриття. Це, як мені здається, дуже показова відповідь росіян взагалі на всі ініціативи щодо забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в світі", – сказав він в ефірі Єдиного телемарафону у п’ятницю.

Атаку на ЧАЕС Галущенко назвав "черговою червоною лінією", що її перетнули росіяни, які й так щодня вчиняють терористичні акти ударами по енергосистемі України.

При цьому він наголосив, що радіаційний фон на майданчику ЧАЕС зберігається в межах норми.

"Ми, безумовно, моніторимо ситуацію з радіаційним фоном. Можна зараз запевнити, що фон зберігається в межах норми. Цей моніторинг відбувається постійно, незважаючи на нічний удар, і за будь-яких змін, безумовно, ми повідомимо. Але, думаю, ми втримаємо цю ситуацію", – зазначив міністр.

За його словами, реакція МАГАТЕ та міжнародної спільноти має бути "негайною і дуже жорсткою".

Міністр повідомив, що вже звернувся з приводу атаки на ЧАЕС до гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Як зазначив Галущенко, все обладання на ЧАЕС буде відновлено, як це вже відбулося після її деокупації в 2022 році, коли росіяни пошкодили багато об’єктів, у тому числі систему моніторингу радіаційного стану.

"Безумовно, буде відновлено й зараз. Однак сам факт, що вони вчергове атакують атомні об'єкти, кричущий з точки зору, насамперед ядерної та радіаційної безпеки. Станція сьогодні не працює, але там зберігається ядерний матеріал і, відповідно, наслідки таких ударів можуть бути дуже-дуже жахливими", – підкреслив глава Міненерго.

Як повідомлялося, за інформацією Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ), внаслідок удару 14 лютого російського безпілотника по Новому безпечному конфайнменту (НБК) "Укриття" над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС і пожежі пошкоджено цілісність зовнішньої оболонки НБК та обладнання в гаражі технічного обслуговування кранів. Вона додала, що "вплив події на безпеку НБК обʼєкту "Укриття" потребує додаткової оцінки".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Курщина є особистим приниженням для Путіна і він намагатиметься грати в підвищення ставок перед США, вважає Коваленко

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Незважаючи на посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Попри посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Україна і Катар обговорили інтереси обох країн, зміцнення та розширення співпраці

Близько 15 країн висловили зацікавленість в обговоренні нової архітектури безпеки для України – Лекорню

Міністри оборони України та Катару обговорили розширення співпраці

Мирний мешканець постраждав внаслідок удару окупантів по Степногірську Запорізької області

Глава МЗС Канади: М'яч на боці Росії, яка повинна припинити свою агресію

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА