Інтерфакс-Україна
23:27 27.11.2025

Всі окрім одного енергоблоку АЕС України знову працюють на повну потужність, а ЛЕП до них відновлені – МАГАТЕ

2 хв читати

Виробництво електроенергії цього тижня на трьох діючих українських атомних електростанціях (АЕС) – Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській – значною мірою повернулося до норми після минулотижневих військових атак на електромережу, повідомив генеральний директор Міжнародного агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі.

"Майже всі енергоблоки зараз працюють на повну потужність, лише один блок залишається на зниженій потужності. Крім того, всі високовольтні лінії електропередач, втрачені під час атак, були відновлені", – йдеться у його заяві на сайт агентства у четвер.

Гроссі зазначив, що після тривалих атак на електромережу України МАГАТЕ готується розгорнути групу для відвідування кількох підстанцій, що мають вирішальне значення для ядерної безпеки. За його словами, експертна місія оцінить останні пошкодження та потенційний вплив на роботу АЕС. Це буде шоста місія такого роду, уточнив гендиректор.

Він також повідомив, що цього тижня МАГАТЕ на прохання Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) направило додатковий персонал на Чорнобильську АЕС для проведення комплексної оцінки безпеки пошкодженого Нового безпечного конфайнменту (НБК) після удару російського безпілотника у лютому цього року.

"Їхня мета - оцінити поточний стан та експлуатаційний статус НБК після теракту 14 лютого 2025 року", – наголосив Гроссі.

Він нагадав, що НБК, будівництво якого завершено у 2016 році, – це захисна споруда, збудована для захисту об'єкта "Укриття", який сам покриває залишки четвертого блоку, зруйнованого під час аварії 1986 року.

"Хоча лютневий удар дрона не призвів до викиду радіоактивних матеріалів, він завдав значних структурних пошкоджень, що вплинуло на проектну функцію утримання НБК та прогнозований термін служби. Під час місії команда МАГАТЕ розгляне заходи, що зараз вживаються для зменшення ризиків, та обговорить плани станції щодо відновлення функціональності НБК та вирішення будь-яких потенційних проблем ядерної безпеки", – зауважив гендиректор агентства.

Джерело: https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-330-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ускладнення руху транспорту та роботи підприємств очікується в Україні через ожеледицю та хуртовину

Кількість постраждалих у Чернігові зросла до п'яти – військова адміністрація

Кабмін збільшив до 50 років максимальний термін дії договору на безоплатне користування культовим майном

Удар про Новошахтинському НПЗ в РФ завдано ракетами Storm Shadow – Генштаб

Військовослужбовець отримав тяжкі травми внаслідок нападу цивільного на Рівненщині, відкрита справа

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження порту "Темрюк" в РФ та повідомив про атаку на аеродром "Майкоп" і ремонтний підрозділ окупантів

Окупанти опівдні у Різдво обстріляли середмістя Херсона, загинула людина

Влучання в п'ятиповерхівку в Чернігові: загинула людина, троє зазнали поранень, серед них – дитина

У Чернігові окупанти влучили в п'ятиповерхівку, атакували об'єкт критичної інфраструктури

Держетнополітики не виявила ознак афілійованості управління Одеської єпархії РПЦ закордоном із забороненою організацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА