Інтерфакс-Україна
16:37 27.02.2025

Позов Мін’юсту щодо стягнення в дохід держави активів "Татнєфть" задоволено

2 хв читати
Позов Мін’юсту щодо стягнення в дохід держави активів "Татнєфть" задоволено

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення щодо застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина" – однієї з найбільших російських нафтових компаній за обсягом видобутку та переробки, повідомляє Міністерство юстиції України.

"ВАКС постановив застосувати до ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина" санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції", - йдеться у повідомленні на сайті відомства в четвер.

Мін’юст зазначає, що ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина" є одним із найбільших промислових конгломератів у сфері видобутку, переробки та реалізації нафтопродуктів в РФ. Ця стратегічно важлива для держави-агресора компанія стабільно сплачує значні податки до російського бюджету, кошти з якого спрямовуються на розвиток і підтримку військово-промислового комплексу(далі – ВПК) РФ.

Підприємства "Татнєфть" посилюють енергетичний та економічний потенціал Росії, що використовується її політичним керівництвом для ведення агресивної війни проти України. Зокрема, один із ключових проєктів групи – комплекс нафтопереробних заводів "ТАНЕКО" у Нижньокамську (Татарстан, РФ), який виробляє приблизно 20 видів продукції, включаючи авіаційний керосин і дизельне паливо, що постачаються на підприємства ВПК РФ.

"На підставі рішення суду, в дохід української держави стягнуто корпоративні права компаній якими напряму володіла ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина", а саме: 100% частки в статутному капіталі ТОВ "ТАТНЄФТЬ-АЗС-УКРАЇНА"; 92,98% частки в статутному капіталі ТОВ "ХАРКІВ-КАПІТАЛ"; 88,97% частки в статутному капіталі ТОВ "ПОЛТАВА-КАПІТАЛ", - зазначається в повідомленні.

Зазначені компанії володіють нафтобазами, автозаправними станціями, нежитловими будівлями, земельними ділянками, бензовозами та автомобілями на території Харківської та Полтавської областей.

"Активи, що стягуються: корпоративні права підприємств, які провадять господарську діяльність мережі АЗС та володіють нафтобазами, автозаправними станціями, транспортними засобами та спеціальною технікою на території Харківської та Полтавської областей, які оцінено в суму близько 2 млрд грн", – відзначала раніше заступник міністра Інна Богатих.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів в серпні 2023 року передав в управління "Укрнафти" заарештовані активи російської "Татнєфті", а Антимонопольний комітет України в червні 2024 року дозволив "Укрнафті" їх отримати. Йдеться зокрема про понад 50% у ТОВ "Татнафта-АЗС-Україна", ТОВ "Полтава-Капітал" і ТОВ "Харків-Капітал".

Раніше у пресслужбі "Укрнафти" зазначали, що йдеться про понад 110 об'єктів різного типу (автозаправні комплекси, нафтобази, інші господарські приміщення), розташованих на території Полтавської та Харківської областей. За її даними, більшість зазначених об'єктів перебуває в незадовільному стані: з майже 70 АЗС мережі "Татнафта" можуть працювати близько 15. Аналогічна ситуація з непрацюючими нафтобазами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Російський агент отримав 15 років тюрми за спроби "перерізати" логістику ЗСУ на Харківщині

Віткофф зустрівся у Вашингтоні зі спецпредставником Путіна - ЗМІ

Прем‘єр Австралії про мита Трампа: ці тарифи не є неочікуваними, але вони невиправдані

Бессентрекомендує країнам утриматися від зворотніх заходів на запровадженні Трампом мита

Таяні про митні тарифи Трампа: нам потрібні конструктивні переговори

Кошта вважає "великою економічною помилкою" тарифи Трампа

Трамп анонсував введення взаємних тарифів на імпорт, Україна отримала 10%

Масована атака ворожих БпЛА на Харків обійшлася без постраждалих - начальник ОВА

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено 128 окупантів – Генштаб ЗСУ

Єрмак пропонує Лондонському Королівському театру замінити росіянку Нетребко на українку Монастирську в опері "Тоска"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА