Інтерфакс-Україна
19:24 08.10.2024

Комітет зі свободи слова пропонує відкрити засідання комітетів ВР у відеорежимі

2 хв читати
Комітет зі свободи слова пропонує відкрити засідання комітетів ВР у відеорежимі

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова пропонує відкрити засідання парламентських комітетів у відеорежимі, повідомив його голова Ярослав Юрчишин (фракція "Голос").

"Сьогодні разом з колегами з Комітету з питань свободи слова розглянули до другого читання законопроєкт №11321, який дає гарантії медіа та небайдужим громадянам отримати більше інформації про роботу державних органів влади", - написав Юрчишин у фейсбуці у вівторок.

За його словами, під час воєнного стану комітети мають забезпечити онлайн-трансляцію відкритих засідань або розмістити запис засідання протягом 24 годин після його закінчення, а в мирний час - обов'язково пряма трансляція.

Він також уточнив, що винятками можуть бути лише питання, які містять державну таємницю.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації 16 липня.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його автори пропонують внести зміни до законів "Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста", "Про інформацію" та "Про медіа".

Зокрема, пропонується надати гарантії та закріпити права на вільне пересування в період комендантської години журналістів і працівників медіа, які акредитовані, в порядку встановленому законодавством, при Збройних силах України та/або інших складових сил оборони.

Окрім цього, пропонується звільняти від відповідальності суб'єктів у сфері медіа та їхніх працівників не лише за дослівне відтворення публічних виступів чи повідомлень юридичних осіб, державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, народних депутатів, кандидатів на виборні посади, а й за переказ без спотворення суті таких виступів або повідомлень.

Відповідно до законопроєкту суб'єкти у сфері онлайн-медіа звільняються від відповідальності за поширення недостовірної інформації, якщо така інформація була поширена користувачами в розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на сайті або вебсторінці такого медіа, за умови, що суб'єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до такої інформації протягом трьох робочих днів не лише з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради, а й з моменту отримання ухвали про відкриття відповідного провадження судом.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Рубіо: Трамп не піде на безкінечні переговори з РФ

Єрмак: Сьогодні є не дуже гарні тенденції зближення з росіянами

Конкретних дат щодо перемовин з США поки немає, але вони продовжаться, - Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА