Інтерфакс-Україна
17:34 01.12.2025

КЕКЦ подав позов проти Мінекономіки та довкілля через незаконні ліміти на рубки лісу

1 хв читати

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) повідомив про подання судового позову до Київського окружного адміністративного суду проти Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України.

 Організація звинувачує відомство у незаконній видачі лімітів на проведення так званих "санітарних рубок" у національних парках та інших об’єктах природно-заповідного фонду, повідомляється на сторінці у Facebook.

За словами керівника КЕКЦ Володимира Борейка, у жовтні 2025 року заступник міністра Ігор Зубович підписав дозвіл на рубки площею 195 гектарів, що передбачає заготівлю понад 4,5 тис. кубометрів деревини. Ліміти поширюються на Мезинський, Кармелюкове Поділля, Гетманський та Білоозерський національні парки, заказник "Дніпровські пороги" та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва ім. Декабристів.

У КЕКЦ заявляють, що такі рубки завдають комплексної шкоди природі, знищують рідкісні види флори і фауни, занесені до Червоної книги України та охоронювані Бернською конвенцією. "Заповідні території створювалися для охорони біорізноманіття, а нині самі його знищують", – наголосив Борейко.

Плануєть подати ще десять позовів проти керівництва міністерства, повідомляє КЕКЦ. Фінансування судових процесів забезпечили громадяни України, які, за словами організації, "втомилися від непрофесіоналізму та корупції чиновників".

КЕКЦ закликає повністю припинити практику санітарних рубок у національних парках, називаючи її "узаконеним способом комерційної заготівлі деревини".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго" розгорнуло мобільні пересувні котельні для обігріву київських лікарень - КМДА

Ворожий БпЛА спричинив пожежу в житловому будинку в Одесі - ОВА

Зеленський анонсував наступну розмову з партнерами після переговорів з Трампом

Сили оборони відбили з початку доби 117 ворожих атак - Генштаб

Генштаб спростував інформацію про захоплення ворогом Гуляйполя й Мирнограда і половини Костянтинівки

Волонтери УЧХ працювали на п’яти локаціях у Києві після ракетно-дронової атаки РФ

Зеленський обговорив із європейськими лідерами ключові документи, які будуть обговорюватися з Трампом

Гуляйполе й Мирноград не перебувають під контролем росіян - ЦПД

Співрозмовники Зеленського узгодили, що ключовим питанням є конкретні і чіткі гарантії безпеки для України – Туск

Посадові оклади соцпрацівників з 1 січня зростуть у 2,5 рази – міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА