Інтерфакс-Україна
04:15 13.01.2026

Іран продав Росії ракети і дрони на кілька мільярдів доларів - ЗМІ

2 хв читати

Іран за останні кілька років продав Росії ракети і дрони на кілька мільярдів доларів, щоб допомогти Володимиру Путіну в його війні проти України, повідомляє Bloomberg.

За даними чиновника, який говорив на умовах анонімності, контракти Ірану з Росією від жовтня 2021 року, ще до повномасштабної війни в Україні, становлять приблизно 2,7 млрд доларів. 

До переліку закупівель увійшли сотні балістичних ракет малої дальності Fath-360, близько 500 інших балістичних ракет малої дальності і приблизно 200 зенітних ракет, що входять до складу систем протиповітряної оборони.

Також Bloomberg пише, що Іран поставив РФ мільйони патронів і снарядів, однак ця оцінка не відображає всього обсягу закупівель Москви в Тегерана, оскільки очікується поставка додаткової техніки.

Крім того, Іран поставив РФ дрони-камікадзе "Шахед-136" і поділився технологіями, які дали змогу РФ виробляти їх усередині країни під назвою "Герань-2" у рамках контракту на 1,75 млрд доларів, який було підписано на початку 2023 року.

Згідно з оцінкою, загалом Росія з кінця 2021 року витратила на іранську військову техніку понад 4 млрд доларів.

Bloomberg також зазначає, що з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Москва і Тегеран зблизилися. Війна призвела до масштабних санкцій проти Росії та найсерйознішого протистояння Кремля із Заходом з часів холодної війни, а поставки Іраном зброї РФ ще більше зміцнили партнерство між країнами.

Крім того, Іран, уряд якого придушує триваючі протести, починаючи з 2010-х голів прагнув поглибити свої зв'язки з Росією, побоюючись здатністю Заходу ізолювати країну через її ядерну програму.

При цьому, хоч Іран і підписав угоду про стратегічне партнерство з РФ у січні 2025 року, однак вона не містить пакту про взаємну оборону, і Москва не запропонувала жодної відчутної допомоги Тегерану під час ізраїльських та американських ударів по Ірану минулого року.

Водночас РФ будує торговельний маршрут із Тегераном, що з'єднує його з Індією, щоб спробувати послабити вплив санкцій. Крім того, офіційні особи обговорювали розширення фінансового та банківського співпраці. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мовний омбудсмен закликає Раду якнайшвидше підтримати проєкт постанови про посилення ролі української мови в утвердженні Української держави

До 9 років позбавлення волі засуджено ексректора Донецького медуніверситету - ВАКС

Тимошенко вручено підозру в спробі підкупу низки нардепів – САП

Відновлення доступу до Polymarket потребує отримання платформою ліцензії – PlayCity

Верховна Рада в середу повторно розгляне призначення Федорова і Шмигаля

В Голосіївському районі Києва в багатоповерхівці вибухнула газова суміш, постраждала людина – ДСНС

Тимошенко підтвердила обшуки в офісі "Батьківщини", відкинула "всі абсурдні звинувачення" і заявила про політичне замовлення проти неї

В Офісі президента обговорили з польською делегацією ініціативу SAFE та взаємовигідні оборонні проєкти

Захисники України в ніч на 14 січня знищили або подавили 90 зі 116 засобів повітряного нападу росіян

Сили безпілотних систем уразили за добу 1247 ворожих цілей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА