Інтерфакс-Україна
16:03 26.06.2024

Екологічні збитки від знищення окупантами харківського "Епіцентру" перевищують 860 млн грн

1 хв читати
Екологічні збитки від знищення окупантами харківського "Епіцентру" перевищують 860 млн грн
Фото: Харківська ОВА

Знищення окупантами торговельного центру "Епіцентр" у Харкові 25 травня призвело до значного забруднення повітря і земельних ресурсів, збиток від якого оцінюють у понад 860 млн грн, повідомила Державна екологічна інспекція в Харківській області.

"Унаслідок обстрілу сталося руйнування будівлі, виникла пожежа на площі понад 14 тис. кв. м, яка тривала 14 годин 30 хвилин. Окрім фізичної руйнації, пожежа призвела до значного забруднення атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднювальних речовин через те, що будівельні суміші, фарба та матеріали почали вигорати, створюючи над містом димову хмару та додаткову небезпеку для здоров'я мешканців", - повідомила інспекція на фейсбук-сторінці.

За підрахунками Держекоінспекції збитки через викиди забруднювальних речовин у повітря становили 4,22 млн грн, а внаслідок забруднення земельних ресурсів після руйнування гіпермаркету - 855,9 млн грн.

Матеріали та розрахунки заподіяних збитків направлено до правоохоронних органів для подальшого розслідування, зазначається в повідомленні.

Як повідомлялося, російські військові завдали низку авіаударів по будівельному гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові 25 травня. Унаслідок атаки загинули 12 чоловіків і 7 жінок. Серед жертв - 17-річний хлопець і 12-річна дівчинка. Ще 54 людини дістали поранення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА