13:29 16.11.2023

Україна з початку війни змінила географію аграрного експорту, в якому 59% припало на Європу - УКАБ

2 хв читати
Україна з початку війни змінила географію аграрного експорту, в якому 59% припало на Європу - УКАБ

Україна від початку російської агресії вимушено змінила географію експорту агропродукції, внаслідок чого частка Європи в січні-жовтні 2023 року досягла 59% порівняно з 32% у 2021 році, повідомив Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) у фейсбуці.

Згідно з повідомленням, подібне зростання експорту агротоварів до Європи є вимушеним і пояснюється скороченням постачань в інші регіони: частка Африки скоротилася до 7% з 14%, Азії - до 12% з 19%, південно-східної Азії - до 4% з 13%.

"Основна причина таких змін - блокування морських портів України російськими військами. Розвиток альтернативних маршрутів, які були можливі тільки через територію країн ЄС, призвів до змін. Українські аграрії змушені були шукати покупців своєї продукції в країнах Європи", - пояснили аналітики.

В УКАБ нагадали, що поставки до країн Африки та Азії під час війни стали можливими лише завдяки роботі зернового коридору у співпраці з ООН і Туреччиною, а також тимчасового зернового коридору, який здійснює відвантаження зараз.

Структура експорту українських агротоварів у 2023 році за основними експортними позиціями подібна до минулорічних показників: 39% припадало на частку зернових культур, 26% - рослинних олій, 4% - м'яса, 2% - молочна продукція, яйця та мед. Водночас експорт олійних культур скоротився до 12% порівняно з 16% у 2022 році, за рік експорт макухи зріс до 6% з 5%. Дозвіл постачати цукор на зовнішні ринки дозволив виробникам за рік довести його частку в експорті агропродукції до 3%.

У довоєнному 2021 році структура аграрного експорту України мала такий вигляд: зернові культури - 45%, рослинні олії - 26%, олійні культури - 9%, шроти - 6%, м'ясо - 3%, тютюнові вироби - 2%.

"Єдиний варіант відновити експорт на традиційні для України ринки - гарантувати безпеку морських шляхів експорту та збільшити обсяги відвантаження цим каналом", - резюмували в УКАБ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Тернопільгаз" перейшов в управління "Нафтогазу"

Похолодання може призвести до дефіциту е/е, ощадливе споживання ресурсу є вкрай важливим - "Укренерго"

Попит на новорічні товари в листопаді 2023 р. зріс удвічі - "Епіцентр"

НБУ проведе комплексну оцінку ефективності банківського сектору

Постраждалі від агресії РФ малі підприємства, які очолюють жінки, можуть отримати французький грант

Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо трьох сторонніх компаній, причетних до транспортування російської сирої нафти

ЗАЕС втратила зв'язок із зовнішніми лініями електроживлення і тимчасово перейшла на аварійні генератори

Впровадження порядку про кінцевих бенефіціарів відтерміновано до 1 квітня

Столичний ТРЦ Blockbuster Mall досягне 100 тис. кв. м відкритих магазинів до кінця року

"Укренерго" відновило роботу ЛЕП, що живить Запорізьку АЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА