15:31 13.11.2023

Боротьба з "чорним" зерном дає результати та допоможе фермерам скористатися пільговим кредитуванням - заступник міністра

2 хв читати
Боротьба з "чорним" зерном дає результати та допоможе фермерам скористатися пільговим кредитуванням - заступник міністра

Український уряд вжив багато заходів для розв'язання вирішення проблеми "чорного" зерна, що вже приносить бажані результати і дасть змогу аграріям скористатися пільговими фінансовими можливостями для ведення свого бізнесу, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький.

"Ми отримуємо багато звернень від аграріїв щодо "чорного" зерна та мотивування продажу (вирощеного врожаю - ІФ-У). Думаю, вже всі відчули, що дуже багато робиться, щоб цього не було. Багато вже пішло, на щастя, таких продавців із ринку", - сказав він у рамках фермерського зльоту "Кооперація 360" у Києві в п'ятницю.

Заступник міністра наголосив, що в Міністерстві аграрної політики і продовольства сподіваються, що звернень від фермерів, які хочуть продати легально вирощений врожай, а нікому, буде менше, завдяки запуску списку верифікованих агроекспортерів.

Висоцький відмовився називати компанії, що пішли з ринку тазаймалися скуповуванням зернових і олійних культур за готівкові кошти, додавши, що "всі вже чули, що вони не на ринку".

За інформацією заступника міністра, боротьба з "чорним" зерном - один із заходів повернення ринку в легальну площину. "Це також означає, що в аграріїв є більше можливостей продавати офіційно і за кращу ціну", - сказав Висоцький.

Заступник міністра зазначив, що легальна торгівля в агросекторі наразі стала вельми актуальною, оскільки взяти участь у державній програмі кредитування "5-7-9", під яку в держбюджеті-2024 закладено 18 млрд грн, можуть лише аграрії, які легально працюють.

"Боротьба з тіньовим обігом зерна і недоотриманими фермерами заробітками має допомогти більшій кількості підприємств отримати пільгові кредити", - резюмував Висоцький.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Збитки українського агросектору за два роки війни перевищили $10 млрд - Мінагрополітики

NovaPay домовився з МХП про посередництво у виплаті коштів за оренду паїв

Президент підписав закон, що змінює умови функціонування ринку ОСЦПВ

Без світла в Україні залишаються 473 населені пункти - "Укренерго"

"Укренерго" скасувало графіки відключень до 15:00

За підсумками швейцарського саміту створять Action plan імплементації Формули миру - Свириденко

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці - ІЕД

Профільний комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків №3-4 Хмельницької АЕС

Україна і спецкомітет кредиторів не досягли угоди про умови реструктуризації євробондів, продовжать дискусії - Мінфін

Прем'єр Норвегії на Саміті миру оголосив про виділення допомоги на ремонт енергетичної інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА