16:35 27.09.2023

Україна може створити велику інфраструктурну компанію водних ресурсів - заступник глави ОП Шурма

2 хв читати
Україна може створити велику інфраструктурну компанію водних ресурсів - заступник глави ОП Шурма

Проєкти об'єднання державних ресурсів під єдиним професійним управлінням, як-от держкомпанія "Ліси України" або земельний банк, показують свою ефективність, і такий проєкт планують реалізувати щодо державних водних ресурсів, повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

"Над аналогічним проєктом працюємо з водою, тому що сьогодні є в нас Держводагентство. Який там стан, які обсяги втрат електроенергії, води, неефективність, я коментувати не буду", - зазначив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Шурма додав, що бюджет субсидує цю сферу на мільярди гривень щороку.

"Ми зараз також працюємо над концепціями, щоб це перетворити на ефективну інфраструктурну компанію, яка, з одного боку, надасть якісний сервіс і нормальне ціноутворення для споживачів води, а з іншого - значно підвищить операційну ефективність як із погляду енергоефективності, так і з погляду прибутковості", - наголосив заступник керівника ОП.

Він додав, що передбачається також, щоб такими ресурсними та інфраструктурними компаніями, своєю чергою, керував державний мегахолдинг за прикладом Фондів національного багатства в низці країн.

"Наше розуміння таке, що Кабінет Міністрів і органи виконавчої влади мають бути зосереджені на нормотворчій діяльності, на регулюванні, встановленні конкретних правил, а має бути, за досвідом багатьох країн, єдиний великий господарський суб'єкт - єдиний мегахолдинг, де будуть сконцентровані господарські функції", - пояснив Шурма.

За його словами, водночас максимальну кількість господарських функцій, які можна передати приватним власникам, має бути передано, зокрема, шляхом приватизації.

Заступник глави ОП повідомив, що ДП "Ліси України" за пів року показало 2 млрд грн прибутку. На його думку, об'єднання в єдиному земельному фонді державної землі, що перебувала раніше у більш ніж 100 різних суб'єктів, від Академії аграрних наук до держпідприємств, таких як "Укрліктрави" або "Конярство України", також принесе державі "мільярди прибутку щорічно" завдяки прозорій цифровій процедурі надання цієї землі в довгострокову оренду за ринковою ціною.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА