Інтерфакс-Україна
09:40 17.11.2022

"Зернову ініціативу" продовжено ще на 120 днів

2 хв читати
"Зернову ініціативу" продовжено ще на 120 днів

Ініціативу щодо безпечного транспортування агропродукції Чорним морем продовжено ще на 120 днів, таке рішення було ухвалено щойно у Стамбулі, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

"Гарантами виконання Ініціативи залишилися ООН і Туреччина", - написав він у фейсбуці у четвер.

Кубраков наголосив, що український агроекспорт на сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі: з 1 серпня, початку роботи "зернової ініціативи", і до сьогодні Україна експортувала понад 11 млн тонн агропродукції до 38 країн світу.

"Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію у найближчій перспективі. Водночас можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу", - зазначив міністр.

Він повідомив, що Україна офіційно звернулися до партнерів за ініціативою з пропозицією продовжити ініціативу щонайменше на рік і включити до неї порт "Миколаїв" та очікує їхню відповіді.

"Також важливим є забезпечення ефективної роботи Спільного координаційного центру. Внесли свої пропозиції щодо вирішення наявних проблем. Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів, щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства", - додав Кубраков.

Як повідомлялося, у Стамбулі 22 липня за участю ООН, України, Туреччини та Росії було підписано два документи про створення спочатку терміном на 120 днів коридору для вивезення зерна з трьох українських портів: "Чорноморська", "Одеси" та "Південного". Україна ставила за мету вийти на експорт 3 млн тонн агропродукції за місяць у межах ініціативи.

Після заяви Росії 29 жовтня про вихід із "зернової ініціативи" через нібито атаку України на кораблі в Севастополі експорт загальмувався і здійснювався з перебоями: загалом близько 100 тис. тонн за тиждень, тоді як раніше такі обсяги відправлялись в середньому за день, а весь експорт із початку запуску зернового коридору досяг 10,1 млн тонн.

Про зняття перешкод було заявлено 2 листопада. Очікується, що темпи експорту відновляться. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Експортний потенціал галузі ветпрепаратів - понад $1,5 млрд на рік – міністр агрополітики

Оман відкрив свій ринок для української продукції птахівництва

Фінкомітет Ради пропонує розширити програму "5-7-9%", зокрема для кредитування ОПК

Дешева російська сировина підриває зелений перехід металургії в ЄС і потрібна заборона імпорту ЗРС та напівфабрикатів –"Метінвест"

Гетманецев пропонує виключити представників ОГП, НАБУ, БЕБ та інших служб з переліку тих, хто може претендувати на пільгову іпотеку

Фінкомітет Ради закликає збільшити фінансування "єОселі" за рахунок Нацкешбеку та інших неефективних програм

Зерно становить третину контейнерних перевезень залізницею –дослідження

Українці задонатили на "банки" monobank 100 млрд грн з початку повномасштабної війни - Гороховський

"Нафтогаз" повідомляє про виграш арбітражу в "Газпрому" на $1,37 млрд у Швейцарії

Глава Міненерго розраховує на перезавантаження "Укренерго" після призначення Зайченка керівником

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА