21:12 08.09.2022

Спад ВВП України у серпні уповільнився до 35%, за рік очікується 33,2%

2 хв читати
Спад ВВП України у серпні уповільнився до 35%, за рік очікується 33,2%

Зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у серпні 2022 року до серпня 2021 року становило, орієнтовно, 35%, таку оцінку дало Мінекономіки у четвер.

"Як бачимо, темпи падіння ВВП уповільнюються. Це підтверджується тенденціями, які спостерігалися у другому кварталі та серпні цього року", - зазначає відомство, коментуючи дані, оприлюднені Держстатом у цей день, про зниження ВВП у ІІ-му кварталі 2022 року на 37,2% порівняно із ІІ-м кварталом 2021 року, що менше за попередні оцінки Мінекономіки (40,6%).

"За підсумками 2022 року розраховуємо на уповільнення падіння ВВП до 33,2%. При формуванні державного бюджету на 2023 рік виходитимемо з консервативного сценарію розвитку подій, що дозволить державі знизити бюджетні ризики та повною мірою виконати всі свої зобов'язання громадянам", - наводяться в повідомленні слова віцепрем'єра – міністра економіки Юлії Свириденко.

Відомство зазначає, що на макропоказники серпня позитивно вплинули часткове розблокування зернового експорту із портів Великої Одеси до країн ЄС, а також прискорення темпів та обсягів збирання зернових на підконтрольній Україні території. Станом на кінець серпня зібрано 25,3 млн тонн врожаю.

"У майбутньому темпи відновлення залежатимуть від ситуації на фронті, масштабів та швидкості отримання донорської допомоги, доступності портів для експорту, повернення українців з-за кордону та зростання продуктивності праці. Сьогодні є підстави для стриманого оптимізму", - наголосила Свириденко.

Мінекономіки вказало на поліпшення очікувань бізнесу, що спостерігається, з приводу перспектив своєї економічної діяльності: індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у серпні склав 44,1 проти 43,6 у липні.

Налагодження логістичних ланцюгів імпорту та диверсифікація постачальників стабілізували ціни на пальне, що знизило інфляційний тиск на економіку на тлі падіння зовнішніх цін, особливо на енергоносії та продовольство, зазначається у релізі.

Крім того, у серпні Україна отримала значний обсяг міжнародної допомоги – $4,6 млрд, зокрема, $3 млрд грантових коштів від США через Світовий Банк. "Це в найближчій перспективі дозволяє забезпечити макроекономічну стабільність і покриття воєнних витрат і зниження бюджетного дефіциту", - вважають у Мінекономіки.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

Група "Нафтогаз" у 2023 р. отримала 23,1 млрд грн чистого прибутку проти 79,1 млрд грн збитку у 2022 р.

"Укренерго" фіксує зростання споживання е/е через похолодання

Фонд енергоефективності запускає програму "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК

Енергетики повернули світло майже всім споживачам Сумщини, знеструмленим після ударів РФ по енергооб'єктах у понеділок - Міненерго

"Укрнафта" й АРМА звернулися до АМКУ по дозвіл на концентрацію для управління активами групи "Татнефть"

"Аврора" стане першим орендарем М10 Lviv Industrial Park

НБУ в понеділок зміцнив курс гривні на 4 коп.

Зниження облікової ставки до 11,5-12% до кінця 2024 р. допускають чотири члени КМП, ще сім очікують 13% - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА