12:32 23.05.2022

Україна потребує надання паперу від міжнародних партнерів, щоб уникнути кризи в друкарській галузі, - директорка УІК Коваль

3 хв читати
Україна потребує надання паперу від міжнародних партнерів, щоб уникнути кризи в друкарській галузі, - директорка УІК Коваль

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль вважає, що Україна потребує надання паперу від міжнародних партнерів, щоб уникнути кризи у друкарській галузі.

"Три найбільші книжкові друкарні України розташовані в Харкові, і жодна з них наразі не діє. Це є великою проблемою. Наскільки відомо, вони не постраждали, або мають незначні пошкодження, і тільки-но можна буде знову відновити роботу в Харкові, вони будуть здатні справлятися з великими обсягами друку. Але є інша проблема – немає паперу в достатній кількості", - сказала Коваль в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, це не лише українська проблема, а й світова, оскільки виробництво паперу з екологічних міркувань значно зменшено, й ціна значно зросла.

Крім того, вона зазначила, що Україна не отримала в Європейського Союзу потрібних їй квот паперу.

"Поки що папір іще є, і враховуючи те, що зараз практично зупинено друк, то його достатньо. Але тільки-но друк буде відновлюватися, то ми одразу відчуємо паперову кризу", - наголосила чиновниця.

Відповідаючи на запитання, який є вихід із цієї ситуації, директорка УІК заявила, що це можуть бути лише міждержавні угоди через звернення уряду України до урядів інших країн, зокрема ЄС, для того, щоб країні в рамках допомоги надали папір безкоштовно з відстроченням виплати за нього.

"Це не в змозі вирішити окремий видавець чи постачальник паперу, це може зробити лише уряд України. Чи зараховує він це до першочергових завдань, невідомо, але зробити це треба", - зазначила Коваль.

Також, за її словами, великою проблемою для видавців завжди були оборотні кошти та відсутність доступу до кредитів.

Вона зазначила, що, як показав досвід із "єПідтримкою", запровадження у майбутньому державного сертифіката на книжки може частково вирішити цю проблему.

Крім того, директорка УІК заявила, що в Україні є ще одна проблема в цій галузі, а саме дуже невелика кількість книгарень.

"В Україні перед початком війни було 200 книгарень. Наша величезна сорокамільйонна країна – і лише 200 книгарень. Це просто нонсенс, такого немає в жодній країні Європи. У нас індекс забезпечення книгарнями - один книжковий магазин на 165 тис. населення, а в європейських країнах – це одна книгарня на 20 тис. населення, або навіть на 10 тис. Тому дуже важливо підтримати книгарні", - заявила вона.

Коваль вважає, що для вирішення цієї проблеми можна було б ухвалити законопроєкт, що дозволяє наявним книгарням отримувати дотації на оплату комунальних послуг і оренди, для того, щоб на кошти, які вивільнилися, розширювати мережу.

"Закон мав бути ухвалений цього року, щоб почати діяти з 2023-го, але очевидно, що все це відкладається на невизначений термін. Тому слід придумати інший механізм стимулювання розвитку книгарень", - підсумувала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

Банкіри переважно очікують зниження Нацбанком облікової ставки на 0,5-1 в.п. з 14 червня - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА