17:31 21.05.2022

Щоденний відтік за українськими картами за кордоном близько $100 млн - НБУ

2 хв читати
Щоденний відтік за українськими картами за кордоном близько $100 млн - НБУ

Щоденний обсяг операцій за кордоном за гривневими картками, емітованими в Україні, становить близько $100 млн, створюючи значний тиск на резерви країни, повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін.

"У нас по картах кожен день $100 млн відтік", – написав він у Facebook.

Національний банк України з 21 травня 2022 року зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту.

"Таким чином НБУ створює можливості для зближення курсу конвертації валюти для людей, які тимчасово перебувають за кордоном, і курсу купівлі готівкової валюти для громадян, що залишаються в Україні", - пояснив мету цього рішення регулятор в Facebook.

Крім того Нацбанк знизив удвічі ліміт на зняття валюти в банкоматах за кордоном з гривневих карток - до 50 тис. грн

"Також це мінімізує "картковий туризм". За наявними даними, значна частина операцій з гривневими картками за кордоном - це зняття готівки з банкоматів. Помітна частина цієї готівки потім повертається в Україну і потрапляє на нелегальний готівковий ринок. Тобто де-факто дефіцитні валютні ресурси можуть витрачатися на непріоритетні для воєнного часу потреби, що зараз вкрай важливо мінімізувати", – наголосив НБУ.

На його думку, вирівнювання умов прямої (через готівкові операції) та непрямої (через карткові операції) купівлі валюти, в Україні та за кордоном, населенням є заходом, який дасть змогу запобігти непродуктивному виведенню капіталу та захистити міжнародні резерви України.

Як повідомлялося, Нацбанк у третій тиждень травня знову суттєво більше продав доларів, ніж купив - на $650,4 млн, що майже на 80% більше, ніж у другий тиждень місяця, і на 10% – ніж у перший.

У перші півтора тижні після розпочатої Росією 24 лютого війни "чиста" купівля Нацбанком валюти становила $690,3 млн і EUR20 млн, оскільки заборона на купівлю валюти тільки була запроваджена, а список критичного імпорту ще не був суттєво розширений.

Однак у наступні тижні обсяг купівлі валюти центробанком почав падати, тоді як обсяги її продажу – збільшуватися. В результаті інтервенції НБУ в квітні зросли до $2,2 млрд з $1,78 млрд у березні, $0,31 млрд у лютому і $1,31 млрд у січні.

Міжнародні резерви України станом на 1 травня 2022 року, згідно з даними НБУ, становили $26,94 млрд, що на 4% менше, ніж на початок березня ($28,11 млрд).

Згідно з даними ООН, з України з початку війни виїхало близько 4,5 млн осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА