13:38 29.04.2022

Чистий збиток банків у березні сягнув 10,07 млрд грн - НБУ

2 хв читати
Чистий збиток банків у березні сягнув 10,07 млрд грн - НБУ

Чистий збиток українських банків у січні-березні 2022 року становив 160 млн грн за рахунок чистого збитку в березні розміром 10,07 млрд грн, тоді як у січні-березні 2021 року прибуток становив 9,91 млрд грн, повідомила пресслужба Національного банку України (НБУ) у п'ятницю.

Згідно з повідомленням, такий результат пов'язаний із тим, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну банки запровадили кредитні канікули та знизили комісії за користування своїми послугами. Це негативно відобразилося на процентних та комісійних доходах фінустанов. Так, темпи зростання чистого процентного доходу в березні суттєво сповільнилися – до 17% р/р, тоді як за січень-лютий цей показник зріс на 35% р/р. Чистий комісійний дохід скоротився за І квартал на 13% р/р через падіння в березні на 58% р/р.

Водночас чистий операційний прибуток банків до відрахувань у резерви за підсумками першого кварталу становив 22,23 млрд грн, що в 1,6 разу вище за показник у першому кварталі 2021 року (13,69 млрд грн).

За даними НБУ, від’ємний фінансовий результат І кварталу визначили значні обсяги сформованих резервів під очікувані збитки через наслідки війни: банки сформували за квартал  резерви на 21,57 млрд грн, з них у березні  – на 15,86 млрд грн.

Як зазначається у пресрелізі, загальне зниження бізнес-активності та падіння попиту на кредити й банківські послуги й надалі негативно впливатиме на прибутковість банків. Втрати від кредитного ризику очікувано зростатимуть з огляду на поступовий вплив економічної кризи на діяльність позичальників. Тож оцінити вплив війни на капітал банків можна буде лише з часом.

"Національному банку дуже важливо бачити реальний стан справ у банківській системі. Тому, хоч би якими були збитки за результатами війни, ми закликаємо банки не приховувати їх шляхом "прикрашання" звітності. Без цього нам складно буде впровадити ефективний план оздоровлення банківської системи після перемоги", - процитувала пресслужба заступника голови правління Нацбанку Ярослава Матузка.

Станом на 1 квітня 2022 року з 69 платоспроможних українських банків 44 були прибутковими й отримали чистий прибуток розміром 5,85 млрд грн, 25 були збитковими зі збитком 6,01 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чистий продаж валюти НБУ цього тижня знизився до $507,8 млн

Доходи загального фонду держбюджету України у квітні-2024 знизилися до 154,6 млрд грн, видатки - до 253,4 млрд грн

Шанхай є лідером за кількістю кав'ярень у Китаї - понад 9,5 тис.

Нацбанк зняв обмеження щодо імпорту робіт і послуг та запровадив інші валютні послаблення

Державний оператор тилу посів 1 місце на Prozorro за рівнем конкурентності закупівель

Велика Британія виділила 16 млн фунтів на реалізацію в Україні 13 інноваційних проєктів в енергетиці - глава Міненерго

Компанія DIM акредитувала споруджувані будинки в програмі "єОселя"

Оптові ціни на свинину перед Великоднем знизилися до 60 грн/кг

"Укрнафта" провела перше за 11 років 3D сейсмічне дослідження

Виплата пенсій пенсіонерам-переселенцям, які не пройшли ідентифікацію, поновлюється після її проходження - Мінсоцполітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА