Інтерфакс-Україна
15:39 21.12.2021

Економіка України має достатній запас міцності, але пришвидшення зростання потребує інвестицій – Нацбанк

2 хв читати
Економіка України має достатній запас міцності, але пришвидшення зростання потребує інвестицій – Нацбанк

Ескалація конфлікту з Російською Федерацією, зростання цін на енергоносії та поширення нового штаму коронавірусу сукупно погіршили очікування розвитку економіки України, йдеться у звіті про фінансову стабільність Національного банку України (НБУ), оприлюдненому у вівторок.

Водночас регулятор зазначив, що економіка має достатній запас міцності для протистояння.

"Українська економіка характеризується низькими дисбалансами нині в публічних фінансах, зовнішньоекономічному секторі, у нас дуже низький дефіцит поточного рахунку, хоча в майбутньому ми очікуємо, що він розширюватиметься", - зазначив заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук під час брифінгу, присвяченого презентації звіту.

Одним із основних гальм української економіки регулятор вбачає відсутність значного сплеску зовнішніх інвестицій, зазначив заступник глави НБУ.

Погіршилися умови залучення фінансування для державного та приватного секторів на зовнішніх ринках. З огляду на це співпраця з МВФ та іншими міжнародними кредиторами залишаються важливою складовою управління макроекономічними ризиками, сказав Ніколайчук.

Стримують зростання економіки обмежені виробничі потужності, низький рівень приватних інвестицій, подорожчання енергоносіїв, слабке відновлення послуг, пояснює регулятор.

"Економіка пристосувалася до роботи в нових умовах, але зберігся негативний вплив карантинних обмежень. За оцінками НБУ, їхня дія призвела до втрати близько 0,8 відсоткового пункту (п. п.) зростання ВВП у 2021 році. Натомість економічне відновлення підтримують стійкий споживчий попит, пожвавлення інвестиційної активності, зокрема в державному секторі, рекордний урожай", - наголошується у звіті.

НБУ вбачає внутрішній попит ключовим чинником зростання ВВП наступного року. Пришвидшення темпів вакцинації і те, наскільки бізнес та населення зможуть і надалі пристосовуватися до роботи в умовах карантину, можуть знизити негативний вплив можливих подальших обмежень на економіку, йдеться в документі.

Водночас сповільнити економічне зростання може висока вартість енергоносіїв, що може спричинити підвищення собівартості продукції, повільніше зниження інфляції, скорочення виробництва енергоємних галузей, вищі видатки бюджету на субсидії та підтримку енергетичних компаній.

У результаті економіка 2022 року зросте на 3,8%, наголошується у звіті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Білому домі пояснили, що сукупні мита США щодо Китаю сягнули 145%

Слов'янська ТЕС "Донбасенерго" після удару РФ 25 грудня втратила основне обладнання й не генерує е/е

Географічне вирівнювання вартості страхування воєнних ризиків в Україні малоймовірно – представник ЄК

Ціни на яйця у США оновили рекорд у березні

Рішення щодо торгівлі агротоварами має бути взаємовигідним для фермерів по обидва боки кордону

Накопичити необхідний обсяг газу на наступну зиму буде справжнім челенджем – радник прем’єра

Бізнесу потрібні передбачуваність, прозорість та можливість фінансування від міжнародних інституцій – СЕО "Метінвесту"

Шмигаль закликає Євросоюз прискорити процес інтеграції України до Єдиного ринку ЄС

"Нафтогаз" відновив понад 50% втраченого після лютневих обстрілів видобутку

"Інтерпайп" продовжує розвивати систему техосвіти в Дніпрі та відкрив 12-ту шкільну локацію, збільшуючи інвестиції в освіту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА