13:49 10.11.2021

Кабмін передасть "Центренерго" та держшахти відновленій НАК "ЕКУ" з перспективою її приватизації - прем'єр

1 хв читати
Кабмін передасть "Центренерго" та держшахти відновленій НАК "ЕКУ" з перспективою її приватизації - прем'єр

Кабінет Міністрів на засіданні в середу схвалив постанову про передання держпакету акцій ПАТ "Центренерго" та державних вугільних шахт до складу відновленої НАК "Енергетична компанія України".

"Від планів приватизації "Центренерго" ми не відмовляємось і вважаємо, що створення компанії, де є і видобуток вугілля, і генерація, лише підвищить інтерес до неї під час проведення відкритого аукціону", – пояснив ситуацію прем'єр Денис Шмигаль.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, "надалі компанії передбачається передати пакет акцій ПАТ "Центренерго", що належить державі, після чого статутний капітал компанії підлягає збільшенню, а акції додаткової емісії підлягають оплаті майном (єдиний майновий комплекс дочірніх підприємств та акціями "Центренерго") 100% акцій компанії стануть об'єктом великої приватизації.

У Міненерго зазначили, що рішення відновити НАК "ЕКУ" та передати їй у власність та управління "Центренерго" і держшахти дасть змогу реалізувати передбачений розпорядженням Кабміну №1215 від 5 жовтня 2020 року план створення АТ, яке об'єднає державну вугільну генерацію з перспективними шахтами.

Як повідомлялося, НАК "ЕКУ", створена у 2004 році, керувала корпоративними правами держави в електроенергетиці. З перебігом приватизації в управлінні НАК залишалося дедалі менше енергоактивів, й ухвалою Кабміну від 3 вересня 2014 року прийнято рішення про її ліквідацію. Уряду належить 100% акцій НАК "ЕКУ".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА