18:08 07.06.2021

Первинний аналіз дозволів на користування надрами готовий для передання в РНБО - Абрамовський

3 хв читати
Первинний аналіз дозволів на користування надрами готовий для передання в РНБО - Абрамовський

Державна служба геології та надр України (Держгеонадр) і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів підготували первинний аналіз дозволів на користування надрами відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) і передадуть його раді, повідомив міністр екології та природних ресурсів Роман Абрамовський.

"Первинний скринінг ми здійснили. І ми вже знаємо приблизно, скільки сплячих ліцензій, скільки спецдозволів, які були отримані за непрозорою процедурою апробації. Така інформація є, її буде надано РНБО. І якщо вони вирішать її оприлюднити повним обсягом, вони це зроблять", - сказав Абрамовський під час прес-конференції на всеукраїнському форумі "Україна 30. Екологія", відповідаючи на запитання "Енергореформи".

Водночас міністр звернув увагу на те, що пряме доручення про здійснення аудиту було надано Держгеонадру, але міністерство, яке координує роботу служби, не залишилося осторонь цього процесу.

Крім того, він зазначив, що треба більше часу для аналізу всього ринку за роки незалежності, наголосивши, що саме так стояло питання.

"Поступово рухаємося. Є архівні дозволи, і дуже важко проаналізувати, наскільки прозорими були механізми їх видачі, наскільки вони наповнені інвестиційно. Але цю роботу буде завершено остаточно", - запевнив міністр.

Водночас Абрамовський виступив за використання механізму угод про розподіл продукції (УРП) для великих проектів.

"Механізм доступу до надр має бути максимально прозорим, щоб не викликати суперечок у суспільстві й залучати максимальні інвестиції. Тут важливо, і це моя особиста позиція, щоб за критичною сировиною, за масштабними проектами відійти від продажу спецдозволів на аукціонах, а перейти до угод про розподіл продукції", - зазначив він, наголосивши, що процес укладення таких угод просувався складно, проте вони укладені. На його думку, перевагою УРП є гарантованість інвестицій і максимальна вигода для суспільства від передання надр в експлуатацію.

"Це угоди з гарантованими інвестиціями, з планами, термінами, користю для держави і народу, закладеними інвесторами ще на початку інвестиційного конкурсу. Якщо це буде схвалено, то саме такий шлях буде обрано для пошуку інвесторів", - наголосив він.

Як повідомлялося, РНБО 19 березня вирішила здійснити аудит всіх дозволів на користування надрами, виданих з 1994 року, і повернути народу в разі виявлення порушень умов користування. Рішення РНБО затверджено указом президента

Рада також упровадила санкції стосовно 19 компаній, які проходять у справі пов'язаної з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким компанії "Голден Деррік" (пізніше перейменована на "ІСТ Юроуп Петролеум"), й арешту дозволів яких на користування надрами з минулого року безрезультатно домагається в судах Офіс генпрокурора.

31 грудня в присутності прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля було укладено угоди про розподіл продукції з державною "Укргазвидобування" з Берестянської, Бузівської, Балаклійської та Іванівської ділянок, "ДТЕК" Ріната Ахметова - із Зінківської, "Гео Альянс" Віктора Пінчука - із Софіївської, "Західнадрасервіс" Зіновія Козицького - із Угнівської.

Згідно з укладеними угодами про розподіл продукції, Україна на певний термін передає право приватному інвесторові на здійснення пошуку, розвідки та видобутку корисних копалин на конкретній ділянці. Інвестор, зі свого боку, зобов'язується своїм коштом виконати доручені роботи з подальшою компенсацією витрат і отриманням плати у вигляді частини прибуткової продукції.

У липні 2019 року уряд схвалив результати УРП-конкурсів із дев'яти вуглеводневих ділянок: "Укргазвидобування" (УГВ) в союзі з канадською Vermilion здобуло перемогу з Балаклійської та Іванівської ділянок, "УГВ" - з Берестянської та Бузівської, "Укрнафтобуріння" - з Русанівської, американська Aspect Energy - з Варвинської, "ДТЕК" - із Зінківської, "Гео Альянс" - із Софіївської, "Західнадрасервіс" - із Угнівської.

Водночас у листопаді 2020 року канадська Vermilion вирішила не брати участі в проектах через суттєве зниження цін на газ і нафту порівняно з 2019 роком, пандемію коронавірусу та глобальний економічний спад.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

Група "Нафтогаз" у 2023 р. отримала 23,1 млрд грн чистого прибутку проти 79,1 млрд грн збитку у 2022 р.

"Укренерго" фіксує зростання споживання е/е через похолодання

Фонд енергоефективності запускає програму "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК

Енергетики повернули світло майже всім споживачам Сумщини, знеструмленим після ударів РФ по енергооб'єктах у понеділок - Міненерго

"Укрнафта" й АРМА звернулися до АМКУ по дозвіл на концентрацію для управління активами групи "Татнефть"

"Аврора" стане першим орендарем М10 Lviv Industrial Park

НБУ в понеділок зміцнив курс гривні на 4 коп.

Зниження облікової ставки до 11,5-12% до кінця 2024 р. допускають чотири члени КМП, ще сім очікують 13% - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА