22:37 30.04.2021

Наглядова рада "Нафтогазу" достроково йде у відставку з 14 травня

2 хв читати
Наглядова рада "Нафтогазу" достроково йде у відставку з 14 травня

Усі члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України", які були присутні в п'ятницю на позачерговому засіданні, подають компанії письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень з 14 травня цього року, повідомляє прес-служба НАК у ніч на суботу

"Наглядова рада скористається наступними двома тижнями з часу подання повідомлень про припинення повноважень для надання підтримки Компанії, наскільки це можливо, і щоб забезпечити належну передачу повноважень, та поінформує акціонера щодо деталей на початку наступного тижня", - йдеться в прес-релізі.

Згідно з ним, наглядова рада зібралася для проведення позачергового засідання в п'ятницю, як тільки її повноваження були поновлені, для того, щоб забезпечити безперервність належного корпоративного управління компанії. "Ми провели зустріч з новопризначеним керівником та членами правління. Останні висловили свою занепокоєність стосовно можливості виконувати свої повноваження надалі", - наголошується в документі.

Напередодні члени наглядової ради розкритикували рішення уряду про зміну голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва на в.о. міністра енергетики та екс-виконавчого директора НАК Юрія Вітренка, а також визнання незадовільною роботу керівництва "Нафтогазу".

Як повідомлялося, уряд у рамках загальних зборів акціонерів "Нафтогазу України" 28 квітня визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії. Кабмін спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради - як незалежних, так і представників від держави - з їх подальшим відновленням з 30 квітня 2021 року.

Звільнивши наглядову раду на дві доби, Кабінет достроково припинив повноваження голови правління "Нафтогазу" Коболєва, звільнивши його з посади з 28 квітня, а також обрав і призначив головою компанії Вітренка з 29 квітня терміном на один рік.

У Кабміні заявили, що на звільнення Коболєва вплинули незадовільні фінансові показники "Нафтогазу" за 2020 рік: 19 млрд грн чистого консолідованого збитку групи.

Коболєв заявив, що буде оскаржувати це рішення уряду.

Як зазначив Вітренко, нова наглядова рада "Нафтогазу", яка за рішенням уряду буде сформована протягом півроку за підсумками конкурсу, визначить термін повноважень нового глави правління НАК, який уряд поки обмежив одним роком.

"Нова наглядова рада вивчатиме результати роботи компанії під моїм керівництвом і вирішуватиме, чи влаштовую я їх на посади голови правління. Це повноваження ради відповідно до статуту. У неї буде достатньо часу, щоб зрозуміти, чи хочуть вони мене, чи хочуть вони проводити відкритий конкурс на голову правління - як має відбуватися призначення. У них буде час визначитися з новим главою "Нафтогазу", - сказав Вітренко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, відбір нових членів наглядової ради буде здійснюватися за стандартною процедурою, створеним урядом Номінаційним комітетом із наступним затвердженням урядом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА