Інтерфакс-Україна
15:01 01.04.2021

Китай схвалив злиття Sinochem і ChemChina, яке створить найбільшу хімкомпанію світу

1 хв читати
Китай схвалив злиття Sinochem і ChemChina, яке створить найбільшу хімкомпанію світу

Влада Китаю схвалила злиття двох найбільших хімічних підприємств країни - Sinochem Group Co. і China National Chemical Corp. (ChemChina), розраховуючи створити провідного глобального гравця у цій сфері.

Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава, повідомила Sinochem.

Угода, яка планувалася кілька років, має мінімізувати конкуренцію між двома компаніями і створити найбільший у світі хімічний конгломерат із річною виручкою в 1 трлн юанів ($153 млрд).

Рішення про таку структуру угоди було продиктовано бажанням Китаю уникнути розглядів американської влади, які спровокувала б чергова зміна власника швейцарської Syngenta AG, що належить Sinochem із 2017 року, пише The Wall Street Journal.

Sinochem придбала Syngenta за $43 млрд, і ця угода стала найбільшим закордонним придбанням у корпоративній історії КНР. Для укладення цієї угоди Sinochem довелося отримати дозволи регуляторів більше ніж у 20 юрисдикціях. У 2016 році її схвалив Комітет з іноземних інвестицій США (CFIUS), і чергова зміна власника Syngenta могла б спровокувати нову перевірку з боку CFIUS.

У Sinochem зазначають, що злиття з ChemChina дасть змогу компаніям заощадити на масштабі бізнесу, а також оптимізувати розподіл корпоративних ресурсів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глобальна громадська підтримка ядерної енергетики залишається високою – Енергоатом

Запаси газу в підземних сховищах формуються відповідно до графіка

Франція створює ще один фонд у EUR 200 млн для України на підтримку відбудови та євроінтеграції – Мінекономіки

Курс євро до гривні сягнув історичного максимуму – 48,20 грн/1EUR

Український фінансовий сектор відповідає вимогам ЄС на 75-77% — Пишний

Обсяг підтримки ОПК на цей рік – найбільший за всі роки повномасштабної війни

Країни півночі Європи домовилися тісніше співпрацювати щодо танкерів, які перевозять нафту з РФ

"Укргазвидобування" починає 3D-сейсміку на заході України з планами почати буріння нових свердловин у 2026-2027 рр. – Корецький

НБУ очікує в 2025 р. зростання кредитного портфеля банків на 20–25%

Укрексімбанк припиняє миттєві перекази через Western Union і MoneyGram

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА