13:43 11.01.2021

Мінекономіки України прогнозує падіння ВВП у І кв. на 3%

2 хв читати
Мінекономіки України прогнозує падіння ВВП у І кв. на 3%

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оцінює падіння валового внутрішнього продукту України (ВВП) за підсумками січня-березня 2021 року в 3%, повідомляється в Огляді економічної активності, оприлюдненому на сайті міністерства в понеділок.

"Якщо до прийняття рішення про карантин вихідного дня у листопаді 2020 року та введення чергового локдауну в січні 2021-го Мінекономіки прогнозувало незначне зростання ВВП у першому кварталі 2021 року, то наразі, враховуючи скорочення запасу міцності більшості ВЕД (особливо сфери послуг) та виснаженість економіки постійними коливаннями та змінами умов роботи у 2020 році, очевидним є падіння ВВП за підсумками першого кварталу 2021 року, яке може досягти 3%", - йдеться в документі.

"Наразі ситуація з рівнем захворюваності в Україні свідчить, що продовження карантинних обмежень у першому кварталі 2021 року з жорсткими обмеженнями у січні є неминучим", - зазначило міністерство.

При цьому міністерство очікує відновлення зростання з другого кварталу цього року.

Водночас за підсумками січня-листопада Мінекономіки оцінює падіння ВВП на рівні 4,7% проти аналогічного періоду 2019 року, скорочення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) за цей період уповільнилося до 5,2% порівняно з 6% за 10 міс. 2020 року.

У Мінекономіки зазначили, що карантин вихідного дня, запроваджений у листопаді, уповільнив темпи зростання сфери роздрібної торгівлі та будівництва порівняно із жовтнем, проте не зупинив їх.

Серед позитивних чинників впливу на економічну активність міністерство назвало адаптацію деяких видів економічної діяльності до роботи в умовах карантину, а також збереження фінансової стабільності - низьку інфляцію та передбачувану стриману динаміку курсу. Окрім цього, населення показувало високу купівельну спроможність, а на світових ринках чорних металів і металевих руд зберігалася сприятлива кон'юнктура. Серед негативних чинників відзначено низьку інвестактивність і врожайність пізніх сільгоспкультур, яка була нижчою за торішній рівень (кукурудза, соняшник, соя, цукровий буряк).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА