Інтерфакс-Україна
13:03 30.12.2020

Україна під час реконструкції ГТС не використовуватиме комплектуючі з РФ - глава оператора

2 хв читати
Україна під час реконструкції ГТС не використовуватиме комплектуючі з РФ - глава оператора

ТОВ "Оператор ГТС України" в рамках запланованої в найближчі п'ять років масштабної реконструкції газотранспортної системи не планує використовувати комплектуючі виробництва Російської Федерації, повідомив глава компанії Сергій Макогон.

"На жаль, значну кількість газоперекачувальних агрегатів на об'єктах ГТС було вироблено в РФ у 70-80-ті роки, але в рамках масштабної реконструкції ГТС у наступні п'ять років ми плануємо повністю відмовитися від продукції з Росії. Наша ГТС не повинна залежати від обладнання з РФ", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook, коментуючи новий контракт із держпідприємством "Зоря-Машпроект".

Згідно з прес-релізом підприємства, укладений 29 грудня договір з ОГТСУ передбачає капітальний ремонт і технічне обслуговування газотурбінних двигунів компресорних станцій (КС) "Ставищенська", "Гребенківська", "Ромненська", "Зінків", "Решетилівська", "Гусятин", "Софіївська", "Бар".

За підсумками ремонту дев'яти двигунів їхній ресурс буде продовжено на 20 тис. годин. Три з них планується прийняти в ремонт уже в січні 2021 року. Загальна сума контракту становить близько 370 млн грн.

У "Зоря-Машпроект" нагадали, що в липні 2020 року з ОГТСУ вже було укладено контракт на капремонт і техобслуговування 11 двигунів на 490 млн грн.

Як повідомлялося, контракт із "Газпромом" на 2020-2024 рр. передбачає оплату російською компанією потужності ГТС України в об'ємі 65 млрд куб. м - на перший рік і по 40 млрд куб. м - на подальші чотири роки.

Зниження обсягів транзиту через ГТС України з можливою перспективою його подальшого падіння до мінімуму в подальші роки змушує країну реконструювати систему для зниження витрат на її обслуговування.

У січні 2020 року глава ОГТСУ Сергій Макогон оцінював, що навіть при 40 млрд куб. м транзиту з РФ близько 75-80% компресорних станцій є надмірними.

"Зоря-Машпроект" засноване в 1954 році. Є розробником і виробником газотурбінного обладнання. Компанія - монополіст на ринку СНД у сфері розробки та виробництва газових турбін для кораблів військового флоту. Майже вся продукція підприємства постачалася на експорт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА