16:13 23.12.2020

Кабмін затвердив нульову норму формування страхового запасу газу в 2021 році

1 хв читати
Кабмін затвердив нульову норму формування страхового запасу газу в 2021 році

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу затвердив нульову норму формування страхового запасу в 2021 році для постачальників природного газу.

Водночас у разі настання на ринку природного газу кризової ситуації постачальники матимуть створити страховий запас у розмірі 10% від запланованих місячних обсягів постачання споживачам.

Як повідомлялося, на 2020 рік Кабінет Міністрів також затвердив нульову норму страхового запасу.

Формування страхового газу передбачено законом "Про ринок газу". Спочатку закон передбачав формування усіма постачальниками страхового запасу в розмірі 50% місячного обсягу постачання. Пізніше ВР знизила вимогу, делегувавши Кабміну повноваження з визначення конкретного розміру страхового запасу на кожен рік і встановивши верхню межу в 10%.

Норму про формування страхового запасу критикують приватні компанії-постачальники, які не хочуть "заморожувати" кошти, закачуючи газ до ПСГ. Водночас у "Нафтогазі України" й ОГТСУ раніше зазначали, що всі учасники ринку мають нести солідарну відповідальність за створення страхового запасу газу.

Станом на 21 грудня 2020 року в ПСГ України накопичено 24,554 млрд куб. м газу.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Десятка мереж АЗС у 2024р збільшили виплату податків на 40%

СЕО "ArcelorMittal Кривий Ріг" закликав міжнародних партнерів створити СП з АМКР для розвитку видобутку копалин у регіоні

Агрохолдинг "Агро-Регіон" розпочав весняно-польові роботи, відзначає дефіцит вологи

Експорт зерна за першу декаду березня перевищив 1 млн тонн - Мінагрополітики

ОТП планує збільшити продаж ОВДП населенню мінімум удвічі

Голова МЗС Великої Британії обіцяє розблокувати $3 млрд заморожених коштів від продажу ФК "Челсі" для передачі Україні - ЗМІ

МХП за 2 роки планує зайняти 2,5% ринку ковбас із курятини

Фокус ОТП Банку в 2025 р.: розширення лінійки партнерських програм для бізнесу й кредитних продуктів для населення

Україна за I півріччя 2024/25 МР експортувала понад 400 тис. тонн цукру

Збитки енергетики України від ударів РФ зросли до понад $20 млрд – віцепрезидент Energy Club з посиланням на RDNA4

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА