Інтерфакс-Україна
12:41 08.12.2020

"МАУ" просить президента вплинути на надання поворотної фінансової допомоги компанії і планує звільнити 140 пілотів через пандемію

2 хв читати
"МАУ" просить президента вплинути на надання поворотної фінансової допомоги компанії і планує звільнити 140 пілотів через пандемію

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням підтримати її, доручивши Кабміну розробку програми дій із надання "МАУ" поворотної фінансової допомоги (позики або стабкредиту) з метою виплати зарплат.

Як наголошується у відкритому листі "МАУ", текстом якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна", в авіакомпанії просять доручити Мінінфраструктури та Мінфіну провести переговори із розстрочки заборгованості "МАУ" перед держпідприємствами "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" і "Украерорух".

"Ми не просимо жодних преференцій або неринкових інструментів. "МАУ", як й інші авіаперевізники України, потребує негайних заходів із державної підтримки, що дасть змогу вижити до моменту відновлення попиту та можливостей для здійснення авіаперевезень", - йдеться в документі.

"МАУ" наголошує, що всі запити авіакомпанії держава в особі профільного міністерства направляє виключно її акціонерам, хоча рішення зупинити діяльність авіакомпаній у зв'язку з пандемією ухвалювали не акціонери, а саме держінституції.

"У "МАУ" готується проект чергового звільнення співробітників, яке торкнеться щонайменше 140 пілотів. Крім того, внаслідок неможливості проходження періодичної тренажерної підготовки льотним персоналом (в Україні немає жодного гідного авіатренажера) і відсутності необхідної кількості виконаних рейсів більша частина висококласного льотного персоналу авіакомпанії перебуває під загрозою втрати прав на виконання польотів", - наголошують в авіакомпанії.

У "МАУ" зазначають, що для України це означатиме не лише втрату висококваліфікованих фахівців, а й втрату міжнародного потенціалу авіаційної держави.

У "МАУ" також нагадали, що авіакомпанія входить до 30 найбільших компаній України і у 2019 році сплатила 609,9 млн грн до держбюджету. Також в авіакомпанії нагадали, що саме їхній літак був збитий у Тегерані у січні цього року.

Як повідомлялося, раніше авіакомпанія "МАУ" просила в уряду України стабкредит у $50 млн у держбанку під 5-6% млн для підтримки фінансової стабільності компанії.

"І ми не говоримо, що це має бути виключно для авіакомпанії "МАУ". Я вважаю, що це одна з моделей запобігання економічній кризі в країні - забезпечити бізнес стабілізаційними кредитами з певними цільовими призначеннями", - заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" на початку квітня президент "МАУ" Євген Дихне.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА