17:18 04.12.2020

Трендом зимового сезону в Україні стане бронювання готелів в останній момент - експерти

2 хв читати
Трендом зимового сезону в Україні стане бронювання готелів в останній момент - експерти

Українці поточного зимового сезону бронюватимуть готелі в останній момент через невизначеність, пов'язану з пандемією COVID-19, вважають учасники ринку гостинності України.

"Трендом зимового сезону стане бронювання готелів в останній момент, оскільки ситуація з пандемією COVID-19 є важкопрогнозованою", - зазначив власник готельно-ресторанного комплексу "Стара Правда" (Яремче, Буковель) Тарас Тустанівський під час онлайн-круглого столу "Як готелі виживають під час кризи".

На думку директора з продажу та маркетингу мережі Premier Hotels and Resorts Валерії Секісової, готельний ринок України потребує підтримки держави, оскільки в 2021 році відновлення ринку очікувати не слід.

"Найбільше постраждали від коронакризи готелі в містах. Зокрема, влітку завантаження столичних готелів рівня 4-5 зірок становило в середньому на 55% менше, ніж у 2019 році. Ще нижче воно було у готелів рівня 3 зірки. На 40% знизилося завантаження готелів Дніпра, на 50% - Полтави", - зазначила вона.

За оцінкою гендиректора Vertex Hotel Group і президента Української асоціації готелів та резортів (UHRA) Ірини Седлецької, український туристичний ринок відновиться до рівня 2019 року не раніше, ніж через 2,5-4 роки, тому сьогодні потрібно зосередити увагу на внутрішньому ринку, а також підтримці готельного сектора.

"У середньому більшість готелів у 2020 році отримали 30-40% від обсягу продажу 2019 року. Середнє завантаження становило 27% за необхідних 30% завантаження для беззбиткової роботи. Це означає, що готелі змогли перебудуватися, щоб не отримувати дотацій від власників. На 2021 рік прогноз - не більше ніж 60% завантаження і доходів від рівня 2019 року, залежно від того, як швидко відновлюватимуться заходи в Україні та міжнародне транспортне сполучення", - зазначила вона.

За словами Тустанівського, літній сезон (за винятком травня-червня) був досить удалим для готельєрів Карпатського регіону. Так, у багатьох готелях заповнюваність становила понад 50-70%, але в червні на заповнюваність вплинув негативний фактор погоди і негативного інформаційного поля навколо регіону. Коронокриза, на думку Тустанівського, призвела до позитивних процесів у вигляді "об'єднання готелів та готельєрів, які до цього не бачили сенсу в таких кроках".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

Банкіри переважно очікують зниження Нацбанком облікової ставки на 0,5-1 в.п. з 14 червня - опитування

YASNO у 2023 р. збільшила обсяг постачання е/е на 1 млрд кВт-год - СЕО компанії

"Укрзалізниця" підкріпила меморандумом домовленість з ЄБРР про EUR300 млн кредиту на закупівлю електровозів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА