20:35 03.11.2020

Рада в 1-му читанні ухвалила проект скасування і перенесення на рік низки норм "гучного" податкового закону 466

2 хв читати
Рада в 1-му читанні ухвалила проект скасування і перенесення на рік низки норм "гучного" податкового закону 466

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4065 щодо правок в податковий закон №466 (відомий також як законопроект №1210), який викликав бурхливі дискусії, зокрема про обмеження застосування принципу ділової мети лише офшорними юрисдикціями.

Як передав кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об'єктів оподаткування", в першому читанні проголосували 263 депутати.

"Крім цього, уточнюються норми з тонкої капіталізації. Чітко визначено, що ці правила застосовуються до операцій з нерезидентами і не поширюються на проценти за позиками від міжнародних фінансових організацій та іноземних банків. Крім цього застосування правил місць ефективного управління переноситься на 22-й рік", - зазначив, представляючи документ, його автор і глава профільного парламентського комітету Данило Гетманцев.

За його словами, законопроект скасовує також семирічний термін позовної давності щодо перевірок стосовно податків на доходи фізосіб, повертаючи трирічний.

"Відкладається оподаткування КІК (контрольованих іноземних компаній - ІФ) з 21-го на 22-й рік. Крім цього, уточнюються правила оподаткування паливних масел, які ми з вами обклали з метою перекриття однієї зі схем з ухилення від оподаткування акцизами", - додав Гетманцев.

Одночасно представники фракції "Євросолідарності" виступили проти цього законопроекту. Ніна Южаніна в альтернативному законопроекті №4065-1 запропонувала більше послаблень щодо збільшення відповідальності платників податків, скасування концепції провини, зупинки перевірок малого і середнього бізнесу. А її колега з фракції Микола Княжицький розкритикував законопроект 4065 за його норму відкласти на рік повне декларування КІК, яке має запрацювати з 1 січня 2021 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА