Інтерфакс-Україна
20:35 03.11.2020

Рада в 1-му читанні ухвалила проект скасування і перенесення на рік низки норм "гучного" податкового закону 466

2 хв читати
Рада в 1-му читанні ухвалила проект скасування і перенесення на рік низки норм "гучного" податкового закону 466

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4065 щодо правок в податковий закон №466 (відомий також як законопроект №1210), який викликав бурхливі дискусії, зокрема про обмеження застосування принципу ділової мети лише офшорними юрисдикціями.

Як передав кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об'єктів оподаткування", в першому читанні проголосували 263 депутати.

"Крім цього, уточнюються норми з тонкої капіталізації. Чітко визначено, що ці правила застосовуються до операцій з нерезидентами і не поширюються на проценти за позиками від міжнародних фінансових організацій та іноземних банків. Крім цього застосування правил місць ефективного управління переноситься на 22-й рік", - зазначив, представляючи документ, його автор і глава профільного парламентського комітету Данило Гетманцев.

За його словами, законопроект скасовує також семирічний термін позовної давності щодо перевірок стосовно податків на доходи фізосіб, повертаючи трирічний.

"Відкладається оподаткування КІК (контрольованих іноземних компаній - ІФ) з 21-го на 22-й рік. Крім цього, уточнюються правила оподаткування паливних масел, які ми з вами обклали з метою перекриття однієї зі схем з ухилення від оподаткування акцизами", - додав Гетманцев.

Одночасно представники фракції "Євросолідарності" виступили проти цього законопроекту. Ніна Южаніна в альтернативному законопроекті №4065-1 запропонувала більше послаблень щодо збільшення відповідальності платників податків, скасування концепції провини, зупинки перевірок малого і середнього бізнесу. А її колега з фракції Микола Княжицький розкритикував законопроект 4065 за його норму відкласти на рік повне декларування КІК, яке має запрацювати з 1 січня 2021 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА