14:33 15.09.2020

Голова НБУ попередив КС про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним

2 хв читати
Голова НБУ попередив КС про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним

Голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко попередив Конституційний Суд України (КС) про наслідки визнання закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" неконституційним, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

"Я абсолютно впевнений, що визнання цього закону неконституційним зруйнує систему гарантування вкладів фізосіб, підірве довіру до банківської системи, зробить її максимально вразливою і зашкодить інтересам мільйонів вкладників", - сказав він під час засідання КС у вівторок.

Шевченко зазначив, що ухвалення норм закону про ФГВФО забезпечило виконання Україною своїх зобов'язань у рамках договору з ЄС і меморандуму з МВФ.

"Визнання закону неконституційним означатиме відмову України від раніше взятих на себе зобов'язань перед міжнародними партнерами", - зазначив він.

Як повідомлялося, КС уранці у вівторок, 15 вересня, продовжив розгляд справи щодо конституційності закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження.

Колегія суддів складається з 15 осіб.

Раніше повідомлялося, що КС у червні 2020 року відновив розгляд справи за поданням Верховного Суду України від 2015 року про відповідність Конституції закону №4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Згідно з матеріалами суду, розглядається конституційність статті закону, згідно з якою вимоги фізичних вкладників-осіб, що перевищують розмір суми, яку покриває Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (200 тис. грн), були зміщені з третьої на четверту чергу, а вимоги ФГВФО - з п'ятої на третю. У документі наголошується, що виплати гарантованого відшкодування не доходять до осіб, що перебувають у четвертій черзі і далі.

У поданні також зазначено, що коли гарантування вкладів фізичних осіб регулювалося законами від 2001 року, ФГВФО не мав повноважень щодо нормативного регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку, здійснення регулювання діяльності банків, а також введення тимчасової адміністрації та ліквідації банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрнафта" продовжила реалізацію пального жителям Харківщини за спеціальною ціною до кінця травня

Частка угод із купівлі житла на умовах розстрочки досягла 95% - група DIM

ЄБРР планує покрити до 50% ризику за новими сублізинговими договорами "ОТП Лізинг" на EUR80 млн

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

Мінфін США продовжив до листопада дозвіл на пов'язані з енергетикою операції з російськими банками

Дві шахти на Донеччині були знеструмлені через обстріл, аварійної допомоги з Європи 29 квітня не залучали - Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА