Інтерфакс-Україна
18:57 27.02.2020

Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

2 хв читати
Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує в 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на державну підтримку пріоритетних напрямів - промисловість, сільське господарство та експорт, зокрема у 2021 році - 26 млрд грн, у 2022-му - 31 млрд грн, у 2023-му - 33 млрд грн.

"На наступні три роки ми ініціюємо 90 млрд грн держпідтримки для промисловості та агро. Для порівняння: в цьому і минулому роках підтримка приблизно 4 млрд грн. Тобто ми хочемо збільшити підтримку майже у вісім разів. Уся підтримка буде розподілятись за сучасними найкращими практиками і буде вирішувати проблеми в тих напрямах, де не працюють ринки", - написав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у четвер у Facebook.

За даними міністерства, згідно з пропозиціями, сума підтримки на наступні три роки для збільшення обсягу сільгосппродукції, розвитку підприємств АПК і забезпечення продовольчої безпеки загалом становитиме 45,52 млрд грн, зокрема фінпідтримка сільгосптоваровиробників - 40,9 млрд грн, Фонд часткового гарантування кредитів - 3,12 млрд грн, кредити фермерським господарствам - 1,5 млрд грн.

Сума підтримки експорту становитиме 12,41 млрд грн, зокрема підтримка та просування експорту - 410 млн грн, Експортно-кредитне агентство - 6 млрд грн, компенсація відсотків за кредитами експортерів - 6 млрд грн.

За різними напрямами в промисловості загалом планується виділити 32,65 млрд грн, зокрема 16,9 млрд грн - на розвиток авіабудування, 6 млрд грн - на компенсацію кредитів за придбання виробничого обладнання, 6,75 млрд грн - на співфінансування проектів смарт-спеціалізації регіонів, 3 млрд грн - на створення Фонду енергоефективності в промисловості.

"Важливо наголосити, що за експортними програмами підтримка надається, у тому числі, підприємствам промисловості. Таким чином, загальна сума підтримки для промисловості може бути збільшена", - йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Пізніше у Facebook міністр фінансів Оксана Маркарова написала, що вважає помилковим таке збільшення вижаьків бюджету на держпідтримку.

"Бізнесу потрібні нормальні умови та верховенство права, а збільшення видатків бюджету на підтримку (особливо таку) - це мені здається помилкою. Якщо є зайві 90 млрд грн, то краще знизити податки для всього бізнесу, а не перенаправляти кошти платників податків на деяких обраних", - написала міністр.

При цьому Маркарова зазначила, що найбільша пропонована стаття - "фінансова підтримка сільгосптоваровиробників - 40,9 млрд грн" не розписана взагалі.

"І в попередні роки ніколи не використали навіть те, що було", - наголосила міністр фінансів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА