Інтерфакс-Україна
14:29 20.01.2020

Поділ Мінекономіки і Мінагро потребує зваженого рішення - бізнес

2 хв читати

Поділ Мінекономіки і Мінагро потребує зваженого рішення - бізнес

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Поділ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на два міністерства - економіки та аграрної політики потребує зваженого рішення й ретельного аналізу, вважає виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко.

"Ми дуже сподіваємося, що подальше рішення про функціонування міністерства буде ухвалено після уважного аналізу всіх "за" і "проти", але щоб аграрний напрям не пішов стопами промисловості", - сказала Дерев'янко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, за роки існування Мінагропроду компанії-члени ЄБА підтримували конструктивний діалог із міністерством. "Водночас і після передання повноважень Мінагро в Мінекономіки реакція на звернення бізнесу була також дуже оперативною", - зазначила вона.

Відновлення роботи Мінагро потребує насамперед формування стратегії аграрної політики України, повного бачення земельної реформи, визначення ролі сільських територій в аграрній політиці країни і способів підвищення продуктивності в агрогалузі, а також відповідей на інші важливі запитання, стверджує президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.

"Міністерство аграрної політики та продовольства України не варто було ліквідовувати, його потрібно було переформатувати, надаючи нові функції", - вважає Ліссітса.

Підтримує розділення міністерств "Українська зернова асоціація" і "Всеукраїнська аграрна рада".

"УЗА була проти об'єднання, публічно про це заявляла й офіційно писала. Ми вважали і вважаємо, що на сьогодні аграрний сектор економіки дуже важливий для України (понад 40% експортної виручки, від 8 до 11 млн осіб, які проживають у сільській місцевості)", - сказав голова "Української зернової асоціації" Микола Горбачов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Аграрний сектор відіграє дуже велику роль в економіці й соціальній сфері України. Він має низку специфічних проблем і завдань. Наприклад, однією з них є відкриття іноземних ринків для нашої с/г продукції, що потребує проведення переговорів на рівні міністра сільського господарства. Очевидно, що міністр економіки не може приділити достатньої кількості часу й уваги цим питанням у силу високого завантаження виконанням інших завдань", - зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2019 року Верховна Рада затвердила запропонований прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком склад Кабінету Міністрів, в якому Мінагропрод об'єднали з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єром 17 січня заявив про необхідність розділити деякі міністерства, серед яких і Міністерство економіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА