19:08 01.01.2020

"Нафтогаз" відзвітував про завершення анбандлінгу

2 хв читати
"Нафтогаз" відзвітував про завершення анбандлінгу

Генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) Сергій Макогон підписав акт прийому-передачі активів української ГТС.

"Актом з АТ "Укртрансгаз"в ОГТСУ передано понад 47 тис. інвентарних одиниць. Таким чином, ми перейняли необхідне державне майно, що перебуває у державній власності і використовується в діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами", - йдеться в повідомленні ОГТСУ.

"ГТС в управління прийняли. Новим власником "Оператор ГТС України" стала компанія МГУ. Проект анбандлінгу офіційно завершено!", - зазначив Макогон.

З свого боку глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на своїй сторінці в соцмережі Facebook зазначив, що із завершенням анбандлінгу НАК перестав бути акціонером (бенефеціаром) оператора ГТС і став його великим клієнтом.

"Україна виконала норму Третього енергопакета ЄС і довела, що є відповідальним і надійним союзником. Це була найбільш масштабна реформа в енергетичному секторі за всю історію незалежної України. Дякую президенту, уряду, депутатам ВРУ, НКРЕКП і всім причетним за волю і злагоджену кропітку роботу на результат, якого вдалося досягти за останні півроку", - зазначив глава НАК.

Як повідомлялося, згідно з оновленим урядом 18 вересня плану анбандлінгу "Нафтогазу України", новим оператором ГТС є ТОВ "ОГТСУ". Український регулятор НКРЕКРП 24 грудня ухвалив остаточне рішення про сертифікацію ОГТСУ і видав йому ліцензію на здійснення господарської діяльності з транспортування природного газу. Новий оператор 31 грудня 2019 завершив підписання міжоператорських угод з компаніями-операторами сусідніх ГТС.

Укладений в 2009 році транзитний контракт з "Газпромом" закінчився о 9:00 1 січня 2020 року. Новий договір між "Нафтогазом України" і "Газпромом" на організацію транспортування, і транспортну угоду між НАК і ОГТСУ були підписані 30 грудня 2019 року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-РФ-Єврокомісія. Вони припускають транзит в 2020 році мінімум 65 млрд куб. м російського газу, в 2021-2024 роках - по 40 млрд куб. м.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

Держдеп США оголосив про запровадження санкції щодо організацій і суден, пов'язаних із нафтохімією Ірану

Частка імпортованих вогнезахисних матеріалів зменшилась з 80% у 2016 до 20% у 2024 – "Ковлар Груп"

ЄС та Україна працюватимуть над прискоренням впровадження вільної зони торгівлі – єврокомісар Шефчович

Україна у 2024 році втратила 10 ГВт енергопотужності, з яких вдалося відновити 5 ГВт – глава Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА