13:37 18.12.2019

Мінфін ініціює позапланове залучення до 10 млрд грн до кінця 2019 року в рахунок фінансування держбюджету-2020

2 хв читати
Мінфін ініціює позапланове залучення до 10 млрд грн до кінця 2019 року в рахунок фінансування держбюджету-2020

Україна до кінця цього року може здійснити додаткові внутрішні запозичення обсягом до 10 млрд грн у рахунок фінансування держбюджету наступного року, відповідний проект розпорядження Міністерство фінансів внесло на засідання уряду в середу.

"Передбачається, що понадпланові державні запозичення здійснюватимуться за умови виконання плану державних запозичень загального фонду державного бюджету поточного бюджетного періоду та за наявності позитивної динаміки на ринку для залучення в державний бюджет необхідного фінансування за борговими операціями за найнижчою можливою ціною", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Мінфін зазначає, що можливість створення резервного обсягу бюджетних коштів сприятиме збереженню стабільної позиції уряду та запобіганню кризі ліквідності та платоспроможності на початку бюджетного року.

Можливість таких авансових запозичень з'явилася після недавнього ухвалення поправок до Бюджетного кодексу.

Згідно з проектом розпорядження, кошти від позапланового розміщення держоблігацій до настання нового року будуть зараховані на окремий рахунок в Нацбанку та перераховані на єдиний рахунок Держказначейства у перший робочий банківський день 2020 року.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів на первинних аукціонах із розміщення ОВДП 17 грудня, перших після зниження облікової ставки з 15,5% до 14%, змогло знову помітно опустити криву прибутковості гривневих паперів, яка тепер становить від 11,78% по 2-міс. паперам до 10,9% по 4-річними паперами. Обсяг розміщення становив 6,23 млрд грн.

Крім того, Мінфін провів позаплановий аукціон із продажу ОВДП у євро, які останній раз виставляли півроку тому: за пропозиції у EUR200 млн попит сягнув EUR352 млн, що дало змогу розмістити всі виставлені папери та знизити ставку відсікання до 2,3%, а середньозважену - до 2,22% річних.

На січень наступного року припадає пік платежів за держборгом України. Інвестгрупа ICU оцінює гривневі виплати у понад 21 млрд грн, із яких понад 16 млрд грн - погашення, а валютні - приблизно у $600 млн, із яких левова частка - погашення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Кількість вакансій на ринку праці зросла до нового рекорду з початку війни

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

Група "Нафтогаз" у 2023 р. отримала 23,1 млрд грн чистого прибутку проти 79,1 млрд грн збитку у 2022 р.

"Укренерго" фіксує зростання споживання е/е через похолодання

Фонд енергоефективності запускає програму "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК

Енергетики повернули світло майже всім споживачам Сумщини, знеструмленим після ударів РФ по енергооб'єктах у понеділок - Міненерго

"Укрнафта" й АРМА звернулися до АМКУ по дозвіл на концентрацію для управління активами групи "Татнефть"

"Аврора" стане першим орендарем М10 Lviv Industrial Park

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА