Інтерфакс-Україна
12:47 25.06.2019

Данилишин розкритикував політику утримання високої облікової ставки НБУ

1 хв читати
Данилишин розкритикував політику утримання високої облікової ставки НБУ

Держава витісняє приватних позичальників із кредитного ринку країни активними держзапозиченнями та високим рівнем облікової ставки, вважає голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.

"Мають рацію ті, хто стверджує: Нацбанк "додає масла у вогонь", тривалий час підтримуючи облікову ставку на досить високому рівні (зараз чи не вдвічі вище споживчої інфляції)", - написав він на сторінці у Facebook у вівторок.

За словами Данилишина, висока ставка НБУ зумовлює високу дохідність за державними облігаціями.

"Справді, який сенс українським банкам кредитувати суб'єкти економіки з усіма пов'язаними з цим ризиками та наслідками, коли можна просто придбати мінфінівські ОВДП (облігації внутрішньої держпозики - ІФ) із дохідністю 18-19% річних і спокійно "стригти купони", - написав він.

Глава Ради Нацбанку погодився з нещодавнім рішенням центробанку дозволити українським банкам здійснювати короткострокове кредитування у гривні юридичних осіб-нерезидентів для придбання ними ОВДП на термін менше ніж 14 днів.

"Такий надкороткий строк не дозволяє приєднатися до тих критиків, які вважають, що це рішення Нацбанку відволікатиме серйозні обсяги ресурсів від кредитування економіки", - написав він.

Правління НБУ 6 червня вирішило зберегти облікову ставку на рівні 17,5% річних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА