Нафта дорожчає в п'ятницю, завершує квартал рекордним зростанням за десятиліття
Ціни на нафту еталонних марок демонструють помірне зростання під час азіатських торгів у п'ятницю і готуються завершити квартал рекордним підйомом майже за десять років завдяки скороченню видобутку ОПЕК+, а також падінню постачань нафти з Венесуели та Ірану через американські санкції.
Травневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $0,27 (0,4%) - до $68,09 за барель. На торгах у четвер їхня ціна знизилася на $0,01 (0,01%) і становила на закриття $67,82 за барель.
Вартість ф'ючерсу на WTI на травень на електронній сесії на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) збільшилися на цей час на $0,31 (0,52%) - до $59,61 за барель. На попередніх торгах WTI подешевшала на $0,11 (0,19%), до $59,30 за барель.
У першому кварталі ціна Brent зросла на 27%, вартість WTI підскочила на 31%. Це рекордне зростання з другого кварталу 2009 року, завдяки чому нафтовий ринок, по суті, відіграв падіння, яке спостерігалося наприкінці минулого року.
На думку аналітика ANZ Banking Group Деніела Гайнса, ралі на нафтовому ринку, найімовірніше, триватиме і в другому кварталі, оскільки "ризики скорочення постачань досить великі".
Крім того, США навряд чи продовжать дозволи іншим країнам імпортувати нафту з Ірану в обхід санкцій, вважає експерт.
Також ринок стежить за ходом переговорів між США і Китаєм у торговельній сфері.
Економічний радник Білого дому Ларрі Кадлоу заявив раніше, що Штати готові провадити переговори з Пекіном протягом тижнів і навіть місяців, щоб добитися від Китаю поліпшення доступу іноземних компаній до ринку країни і захисту прав інтелектуальної власності американських фірм.
На думку Д.Гайнса, якщо Вашингтон і Пекін все ж укладуть торговельну угоду, це короткочасно позитивно вплине на нафтовий ринок.