Інтерфакс-Україна
09:48 08.02.2019

Міжвідомча комісія із захисту бізнесу припинила існування в Україні - бізнес-омбудсмен

2 хв читати

Міжвідомча комісія з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав і законних інтересів осіб припинила своє існування з причини законодавчої колізії, повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

"Вимушений вас засмутити, ця комісія стала незаконною після ухвалення закону про національну безпеку. Той закон, який регулював роботу такої комісії, втратив чинність", - сказав А.Шемета, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" під час прес-конференції в Києві в четвер.

За його словами, нині немає законодавчих підстав для роботи такої комісії.

"У нас сьогодні відбулася наглядова рада, яка затвердила наш звіт за четвертий квартал, ми обговорювали якраз це питання. І вирішили підготувати спільне звернення ради бізнес-омбудсмена і бізнес-асоціацій, які входять до нашої наглядової ради, щоб уряд зробив кроки щодо відновлення такої комісії. Оскільки потреба бізнесу в ній є", - додав він.

Як повідомлялося, в лютому 2018 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про утворення міжвідомчої комісії із захисту бізнесу, яку очолив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. До її складу увійшли представники бізнес-асоціацій - Спілки українських підприємців (СУП), Американської торговельної палати, Європейської бізнес асоціації (ЄБА), представники профспілок, Федерація роботодавців України, а також бізнес-омбудсмен.

Комісія покликана була контролювати виконання норм закону "маски-шоу - стоп!", який парламент ухвалив у 2017 році, а також розглядати справи про порушення прав бізнесу, зокрема щодо обшуків.

Президент України Петро Порошенко 5 липня 2018 року підписав закон про національну безпеку України, який, зокрема, визначає серед фундаментальних національних інтересів набуття членства в ЄС та НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА