15:30 14.11.2018

Кабмін запровадив мораторій на відключення теплопостачальних підприємств від газу та електрики в опалювальний період

2 хв читати

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу ухвалив рішення про введення прямої заборони на відключення від газу та енергопостачання теплопостачальних підприємств в опалювальний період, заявляє віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України Геннадій Зубко.

"На уряді ухвалили рішення, які забезпечать безперебійне постачання газу теплопостачальникам під час опалювального сезону. Встановили пряму заборону на відключення та обмеження енергопостачання теплопостачальних підприємств від газу в опалювальний період. Впроваджуємо гарантії безперервної діяльності теплопостачальних підприємств. Це дозволить забезпечити українців узимку теплом", - написав Г.Зубко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Крім того, за його словами, члени уряду також ухвалили рішення підтримати теплопстачальні підприємства в умовах підвищення тарифу на газ, врегулювавши питання розрахунків підприємств теплокомуненерго і теплоелектроцентралей із НАК "Нафтогаз України" за природний газ.

"Для підприємств ТКЕ у період із 1 грудня 2018 року до 1 квітня 2019 року - рівень розрахунків із НАК за постачання газу становитиме 78%, а для ТЕЦ - 60% (на сьогодні він становив 90%)", - написав віце-прем'єр.

Як зазначив Г.Зубко, населення "має бути захищене від безвідповідальності місцевих чиновників, які неспроможні забезпечити теплопостачання в їхні оселі".

Кабмін, зокрема, розширив розпорядження №717 від 3 жовтня 2018 року "Деякі питання опалювального сезону 2018/19 років" пунктом про заборону операторам газорозподільних систем відключати та обмежувати теплогенерувальні і теплопостачальні підприємства від системи розподілу газу в опалювальний період нижче за технологічний мінімум споживання газу.

Зниження рівня розрахунків за постачання газу з НАК "Нафтогаз України" до 78% для ТКЕ і 60% для ТЕЦ закріплено зміною до постанови №867 від 19 жовтня 2018 року про спеціальні зобов'язання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА