16:39 06.11.2018

СБ підтримує пропозицію Мінфіну запровадити податок на виведений капітал для малого і середнього бізнесу

2 хв читати
СБ підтримує пропозицію Мінфіну запровадити податок на виведений капітал для малого і середнього бізнесу

 Світовий банк (СБ) підтримує запропоновану Міністерством фінансів України модель введення податку на виведений капітал (ПнВК) для малого та середнього бізнесу (МСБ), повідомила директор СБ з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

"А повну імплементацію законопроекту відкласти доти, доки не буде сприятлива фіскальна ситуація", - сказала вона під час засідання комітету з питань податкової і митної політики, вказавши, що, за розрахунками СБ можливі бюджетні втрати становитимуть 1,5% ВВП.

За словами С.Кахконен, запропонована Мінфіном альтернатива із заміни податку на прибуток податком на виведений капітал для компаній з обсягом доходів до 200 млн грн - це спосіб скоротити бюджетні втрати.

У свою чергу Мінфін наголошує, що для уникнення загрози фіскальної стабільності необхідне введення ПнВК для МСБ з річним обсягом доходу до 200 млн грн і використання компенсатора у вигляді умовної сплати авансом ПнВК у розмірі 50% від суми податкових зобов'язань з податку на прибуток за 2018 рік лише для цієї групи платників податків.

"У цьому випадку 95% від усієї кількості юридичних осіб перейдуть на сплату ПнВК і отримають переваги від цього податку. Платниками податків податку на прибуток залишаються близько 4,5 тис. компаній із річним обсягом доходу понад 200 млн грн, які задекларували 85% загальної суми податку на прибуток", - зазначає міністерство у релізі.

При цьому Мінфін зазначає, що така модель обговорювалася з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і була узгоджена як можлива.

Водночас один з авторів законопроекту Олександр Шемяткін вважає, що введення цього податку для МСБ стимулюватиме компанії до дроблення і не матиме належного ефекту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відключення е/е у п'ятницю не плануються

ВВП України в серпні знизився на 2,1%

ЄБА: Потрібно зробити пріоритетом для наповнення держбюджету податкову і митну реформи, а не підвищувати військовий збір

Більшість бізнесів готові до відключень е/е і мають плани, як пережити зиму – опитування

"Укрфінжитло" для стимулювання "єОселі" пропонує запровадити більш гнучкі умови для регіонів

НБУ спробує переконати Раду відмовитися від підвищення податку на прибуток банків до 50%

НБУ оцінює в 130 млрд грн додатковий попит банків на ОВДП за рахунок зростання обов'язкових резервів і ліміту їх покриття ОВДП

НБУ очікувано зберіг облікову ставку 13% і знизив ставку 3-міс. ДС і кредитів рефінансування на 0,5-1 в. п.

ЄС допоможе Україні забезпечити 4,5 ГВт енергопотужностей майбутньої зими

Стефанчук: План покриття бюджету України міжнародними партнерами буде викладено після подання держбюджету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА