15:55 24.10.2018

Енергокооператив "Сонячне місто" запустить пілотний проект краудфандингу СЕС у Славутичі в 2019 р.

2 хв читати
Енергокооператив "Сонячне місто" запустить пілотний проект краудфандингу СЕС у Славутичі в 2019 р.

Перший енергетичний кооператив "Сонячне місто" планує запустити пілотний проект із будівництва сонячної електростанції (СЕС) потужністю 100-150 кВт за рахунок краудфандинга в Славутичі в 2019 році.

Про це повідомив керівник кооперативу "Сонячне місто" Андрій Зінченко на III українсько-німецькому форумі "ВЕА: Біоенергетика, енергоефективність і агробізнес" у Харкові.

"Місто передає в оренду кооперативу кілька муніципальних будинків, на яких за залучені кошти побудують сонячні електростанції. Енергію з СЕС реалізовуватимуть за "зеленим" тарифом. Частина прибутку піде учасникам кооперативу, ще частина - перерозподілиться на енергоефективні заходи для міста", - пояснив мер Славутича Юрій Фомічов на прес-брифінгу на форумі.

"Юридично ми провадитимемо кампанії з продажу паїв у кооперативі, прибутковість буде верифікабельною (залежно від розміру внеску - ІФ)", - розповів О. Зінченко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Модель передбачає динамічний підхід до розміру внеску, залежно від міста та від розміру станції. У Славутичі ми орієнтуємося на EUR300-400, але можна буде робити більші внески або брати кілька паїв", - пояснив співзасновник "Сонячного міста" Олексій Михайленко.

За даними засновників кооперативу, потужність пілотного проекту СЕС становитиме 100-150 кВт, приблизна вартість - $100-150 тис.

"Термін реалізації багато в чому залежатиме від краудфандингової кампанії. Щойно ми залучимо гроші, з моменту закупівлі обладнання до початку роботи - чотири-шість місяців", - зазначив О.Михайленко.

За його словами, спочатку право купувати паї буде лише в жителів Славутича, якщо вони будуть неактивні, передбачена участь жителів інших міст, проте без права голосу в кооперативі.

"Ми паралельно починаємо розробляти проектну документацію для інших аналогічних проектів", - сказав О.Михайленко.

Споживче товариство "Сонячне місто" (Славутич Київської обл.) зареєстровано у вересні 2018 року. За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, його співзасновниками є О.Зінченко, О.Михайленко, екс-перший заступник голови Славутича Володимир Жигалло і КП "Агентство з регіонального розвитку" Славутицької міської ради. Керівником кооперативу є О.Зінченко.

Статутний капітал становить 4 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Литва передасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ-3

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Україна призначила продаж готелю "Україна" на 18 вересня й ОГХК на 9 жовтня

"Нафтогаз України" вирішив капіталізувати $12,7 млн і EUR94,6 млн відкладених відсотків за євробондами

"ArcelorMittal Кривий Ріг" закликає Кабмін не допустити введення уніфікованого тарифу на розподіл е/е

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Погашення боргу за "5-7-9%" з урахуванням поточної динаміки буде викликом - НБУ

Програма "5-7-9%" усе ще потребує звуження - НБУ

Кияни можуть реструктуризувати борги за комунальні послуги і не платити пеню - "Київтеплоенерго"

Споживання е/е в понеділок через спеку прогнозується на максимальному рівні - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА