Україна програла апеляцію в британському суді у справі "Укртатнафти"
Королівський суд Лондона 13 липня відхилив апеляцію України з питання визнання і виконання на території Великої Британії рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення з України на користь російської "Татнафти" $112 млн (і відсотків) у справі "Укртатнафти", пише Enkorr.
При цьому Enkorr посилається на копію рішення суду, якою володіє галузеве видання.
Як повідомлялося, "Татнафта" розпочала арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій через ситуацію навколо "Укртатнафти".
"Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належали структурам, наближеним до "Татнафти", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належали безпосередньо "Татнафті". Однак у результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а у підприємства з'явилися нові акціонери, близькі до групи Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
У 2014 році Міжнародний арбітраж виніс рішення на користь "Татнафти" і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. Того самого року Україна ініціювала провадження в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень. Наприкінці 2016 року Апеляційний суд Парижа залишив чинними два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити "Татнафті" зазначену суму.
У свою чергу "Татнафта" в квітні 2017 року подала клопотання до Високого суду Лондона й Арбітражного суду Москви щодо примусового виконання рішення міжнародного арбітражу.
Суд Лондона наприкінці липня 2017 року визнав рішення Міжнародного арбітражу, Україна спробувала його оскаржити.