Інтерфакс-Україна
15:44 15.05.2018

НБУ заявляє про відсутність потенційних покупців російських банків в Україні

3 хв читати
НБУ заявляє про відсутність потенційних покупців російських банків в Україні

 Національний банк України (НБУ) наразі не бачить потенційних покупців банків із російським держкапіталом і вважає згортання діяльності єдиним шляхом для їх виходу з країни, повідомила заступник голови правління центробанку Катерина Рожкова.

"Щодо Промінвестбанку (ПІБ) і Сбербанку, там були потенційні інвестори, яким НБУ відмовив. Наразі питання (про шляхи виходу - ІФ) залишається відкритим... Ми сьогодні не бачимо потенційних покупців, які могли б купити ці банки, оскільки вони дуже великі", - сказала вона журналістам під час публічного заходу проекту USAID "Трансформація фінансового сектора" в Києві у вівторок.

К.Рожкова пояснила, що міжнародні фінансові інституції не проявляють до цих банків інтересу, оскільки вони перебувають під санкціями, тоді як серед фізичних осіб НБУ не бачить таких інвесторів, які могли б не лише придбати один із банків, а й інвестувати та розвивати його.

"Тому логічний висновок, який може зробити НБУ: згортання діяльності - це єдиний цивілізований шлях для цих банків", - сказала заступник голови центробанку.

К.Рожкова також нагадала, що цим шляхом уже пішли БМ Банк, який ухвалив рішення про здачу банківської ліцензії, і ВТБ Банк, котрий активно скорочує свою діяльність.

При цьому вона зазначила, що центробанк не може якось прискорити вихід банків із російським держкапіталом з України.

"Ми працюємо з банками, ми встановили їм обмеження за розширенням депозитної бази, процентною ставкою та інші обмеження. Але, знову-таки, ми працюємо в правовому полі. Є пруденційні вимоги центробанку - це вимоги до капіталу, до ліквідності, до нормативів. Інших вимог - політичних чи будь-яких іще - НБУ не може встановлювати", - сказала К.Рожкова.

Як повідомлялося, НБУ в березні поточного року ухвалив рішення відмовити у придбанні через АТ "Паритетбанк" (Білорусь) істотної участі в ПАТ "Сбербанк" (Київ) у розмірі 100% його статутного капіталу у зв'язку з невідповідністю заявника вимогам законодавства України.

Раніше інтерес до купівлі українського Сбербанку проявляв білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який мав намір придбати Паритетбанк і через нього безпосередньо українську "дочку" Сбербанку РФ.

Спочатку влада Білорусі схвалила продаж бізнесменові держбанку за $50 млн, однак пізніше підконтрольна В.Прокопені компанія VP Capital повідомила, що Паритетбанк залишається власністю його поточного власника - Республіки Білорусь.

Крім того, Сбербанк (РФ) мав домовленість про продаж українського активу іншій групі інвесторів, але угода не відбулася. НБУ в липні 2017 року відмовив бізнесмену Григорію Гусельникову та синові власника НК "Русснефть" Михайла Гуцерієва Саїду відповідно у придбанні істотної участі в ПАТ "Сбербанк" (Україна).

Сбербанк (раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк "НРБ") заснований у 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року за розміром активів (42,363 млрд грн) фінустанова посідала 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Інтерес до Промінвестбанку проявляли двоє громадян України - Максим Микитась та Павло Фукс: у квітні 2017-го вони подали пакети документів для погодження набуття прямої істотної участі у фінустанові. Водночас 28 липня 2017 року НБУ ухвалив рішення відмовити в узгодженні такої угоди.

Крім цього, НБУ в грудні 2017 року повернув власнику та президенту групи DCH Олександру Ярославському на доопрацювання пакет документів для узгодження опосередкованого отримання істотної участі в Промінвестбанку у зв'язку з його некомплектністю.

У середині лютого 2018 року Нацбанк заявив, що не отримував більше пакетів документів для погодження набуття істотної участі в Промінвестбанку.

ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промівенстбанк) заснований у 1992 році. Російський Зовнішекономбанк (ЗЕБ) володіє 99,7% його акцій.

За даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року за розмірами активів ПІБ посідав 14-е місце (20,092 млрд грн) серед 84 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА