Інтерфакс-Україна
12:28 26.04.2018

Німеччина вважає за необхідне надання РФ гарантій щодо транзиту газу територією України після зведення Nord Stream-2

3 хв читати
Німеччина вважає за необхідне надання РФ гарантій щодо транзиту газу територією України після зведення Nord Stream-2

Німеччина вважає за необхідне надання РФ гарантій з приводу продовження транзиту газу територією України після завершення будівництва газопроводу Nord Stream-2, заявив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель під час спільного з послом Франції в Україні Ізабель Дюмон інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" .

"Як і сказала канцлер Меркель (федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель - ІФ), нам потрібна ясність і з боку Росії, що вони продовжуватимуть використовувати українську ГТС. Дискусія з цього приводу, як ви можете уявити, триває... Мають бути гарантії, на які можна покластися. В якій формі це буде зроблено, буде зрозуміло згодом", - сказав він.

Е.Райхель нагадав, що А.Меркель обговорювала це питання з президентом РФ Володимиром Путіним. "Потрібно почекати, що з цього буде, яку реакцію ми отримаємо від Росії", - додав він.

Посол Греманіі зазначив, що необхідно докласти зусиль із мінімізації ризиків для України, пов'язаних із будівництвом Nord Stream-2.

"Заперечення, які, зокрема, є в України, стосуються того, що він (газопровід Nord Stream-2 - ІФ) може зробити непотрібним транзит її територією. Тож, якщо ми зможемо уникнути цього наслідку, це може зробити майбутнє України кращим. Це те, до чого ми прагнемо. І інвестиції іноземних компаній в українську ГТС є частиною цього", - сказав Е.Райхель.

Також посол Німеччини в Україні висловив упевненість, що США не застосовуватимуть санкції до європейських компаній, які беруть участь у проекті Nord Stream-2.

"Це було б дуже незвично для друзів і союзників, якби санкції були введені США проти компаній, які займаються бізнесом за межами США і які базуються в країнах-союзниках, наприклад, у Франції та Німеччині... Я, як і раніше, впевнений, що цього не відбудеться в кінцевому рахунку, і ми прийдемо до рішення, яке поважає законні інтереси України щодо продовження транзиту газу і, можливо, зробить дискусію більш раціональною, ніж це було в минулому", - підсумував він.

Як повідомлялося, раніше президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в проекті будівництва трубопроводу Nord Stream-2, запропонувавши як альтернативу модернізацію транзитного газопроводу, що проходить територію України.

У свою чергу директор Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії (ЄК) Домінік Рісторі заявив, що газопровід Nord Stream-2 у разі, якщо він буде побудований, порушуватиме принципи прозорості, недискримінаційності і рівності доступу.

Німеччина вже видала всі необхідні з її боку дозволу для будівництва газопроводу Nord Stream-2.

Газопровід Nord Stream-2 має пройти Балтійським морем, з'єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європі, його довжина становить понад 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюють у майже 10 млрд євро. Партнери із проекту: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії - BASF і Uniper.


Повний текст інтерв'ю послів Німеччини та Франції в Україні Е.Райхеля і І.Дюмон буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Фото: Copyright by German Embassy

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА